Rozrywka

• 2 października 2019
  • wyświetleń: 4630

Finał Międzyośrodkowych zawodów o Puchar Starosty Pszczyńskiego

Z trzech dni eliminacji tj. 10, 13 i 18 września dziesięć najlepszych drużyn zawalczyło w Finale o Przechodni Puchar Starosty Pszczyńskiego, który odbył się 26 września w hali sportowej POSiR w Pszczynie, przy ul. Zamenhofa.

Finał Międzyośrodkowych zawodów o Puchar Starosty Pszczyńskiego - 26.09.2019 · fot. Jolanta Łukaszewicz-Dulniok, Katarzyna Krawczyk

Do Finału weszły drużyny: z pierwszego dnia zawodów - I miejsce ŚDS Knurów, II miejsce WTZ Katowice "Promyk", III miejsce ŚDS Bielsko Biała; z drugiego dnia zawodów - I miejsce ŚDS Tychy, II miejsce WTZ Sosnowiec, III miejsce PORT Bielsko-Biała; z trzeciego dnia zawodów - I miejsce DPS Knurów, II miejsce ŚDS Grzawa, III miejsce DPS Pielgrzymowice. Do ścisłego finału zamiast DPS Pielgrzymowice weszła drużyna organizatorów z WTZ Pszczyna.

Zawodnicy rywalizowali w pierwszej części w wyścigach tj: Domino, Podaj cegłę, Szalone rydwany, Bieg z wieżą, Piramida, Wagoniki, Przeplatanka, Sadzenie ziemniaków. W drugiej części walka o punkty odbywała się przy zabawach: Praczka, Koszykucki, Bieg na fanty, Połów rybek, Żywa rzeźba, Narciarze, Przeciąganie liny. Zabawy i wyścigi odbywały się z wolontariuszy z I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Punkty z zdobyte podczas wyścigów i zabaw zostały zsumowane i dzięki nim wyłonione zostały zwycięskie drużyny XVII Międzyośrodkowych Zawodów Sportowych Dla Osób Niepełnosprawnych, które zostały nagrodzone, dyplomami, medalami oraz pucharami. Zawody wygrała drużyna ŚDS Knurów, drugie miejsce zdobyła drużyna z DPS Knurów, trzecie miejsce wywalczyła drużyna WTZ Pszczyna.

Zaszczycili nas swą obecnością:
  • Damian Cieszewski - wicestarosta pszczyński,
  • Renata Dyrda - dyrektor L.O. im. B. Chrobrego w Pszczynie ,
  • Andrzej Kegel - dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie-Łące,
  • Grzegorz Kuczera - dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych,
  • Krystyna Fuławka - przewodnicząca Zarządu Koła PSONI,
  • Bogusława Bulorz - kierownik Świetlicy Terapeutycznej.

Zawody objęte są honorowym patronatem starosty pszczyńskiego - Barbary Bandoły,  ponadto zostały wsparte finansowo przez Bank Spółdzielczy w Pszczynie. Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, zaś współorganizatorem Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.
Zawody wspierają wolontariusze I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie - Łące.

Serdecznie dziękujemy gościom, kibicom oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w to sportowe przedsięwzięcie.