pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 grudnia 2005
  • wyświetleń: 9133

KGW Studzionka u Prymasa

KGW Studzionka u Prymasa


W dniu 4 grudnia na zaproszenie Kancelarii Prymasa Polski Józefa Glempa oraz Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie odbyła się IV Ogólnopolska Prezentacja Stołów Świątecznych – czyli Święto Dzielenia się Chlebem.

W prezentacji wzięło udział również Koło Gospodyń Wiejskich ze Studzionki. Panie przez kilka dni przed wyjazdem przygotowywały tradycyjne potrawy, jakie znaleźć możemy na stołach wigilijnych Ziemi Pszczyńskiej.

Była między innymi moczka, makówki, koper po studziyńsku, kapusta z grzybami i wiele innych, łącznie 12 tradycyjnych potraw. Po Mszy Świętej w Kościele Św. Anny w Wilanowie, Prymas odwiedził stoisko Studzionki prezentujące walory kulinarne naszego terenu, gdzie skosztował moczki, oraz pobłogosławił Ziemię Pszczyńską i jej mieszkańców. Impreza ta odbywa się już po raz czwarty, oprócz walorów kulinarnych na stole wigilijnym zespoły folklorystyczne, na specjalnie przygotowanej scenie prezentowały swój dorobek artystyczny.

Ciekawostką było to, że z przygotowanych, przez KGW Studzionka, 50 litrów moczki nie został nawet ślad w wielkich termosach, mamy nadzieję iż warszawiacy próbując naszych specjałów wigilijnych wprowadzą je na swoje stoły w tym roku, a Panie z KGW długo będą pamiętać kolejnych „ciekawskich” którym raz po raz spisywały przepis na moczkę…….
Gratulujemy profesjonalnego przygotowania potraw i ogromnego zaangażowania w przygotowanie stołu.

KGW Studzionka u Prymasa · fot. Dariusz Skrobol


Dariusz Skrobol

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.