Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 10 września 2019
  • 11 września 2019
  • wyświetleń: 903

Wystawa: Nasi Przodkowie w Powstaniach Śląskich

Za nami:

W związku z przypadającymi w tym roku obchodami 100-lecia Powstań Śląskich Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach przygotowała wystawę pt. "Nasi Przodkowie w Powstaniach Śląskich".

W dniach od 9 do 27 września, w czytelni GBP będzie można zobaczyć wszelkie pamiątki zebrane przez mieszkańców naszej gminy m.in. fotografie, elementy umundurowania, odznaczenia wojskowe oraz dokumenty.

Nasi Przodkowie w Powstaniach Śląskich


W ramach jubileuszu tych historycznych wydarzeń, Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach zaprasza również na wykład Wojciecha Kiełkowskiego, który odbędzie się 11 września o godz. 17:00 w Czytelni GBP. Temat wykładu: "Nasi przodkowie w walce o polskość Górnego Śląska"

Wojciech Kiełkowski - historyk, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył ponadto studia na Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet) w Katowicach oraz na Wydziale Prawa i Administracji, jak też w Ośrodku Studiów Europejskich UŚ w Katowicach. W kręgu zainteresowań badawczych autora są przede wszystkim dzieje Śląska Cieszyńskiego w XIX i XX wieku.

Nasi Przodkowie w Powstaniach Śląskich

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.