pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 21 sierpnia 2019
  • 25 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1154

Familijny fajer - impreza rodzinna dla uczczenia rocznicy I Powstania Śl.

Za nami:

Familijny fajer to impreza rodzinna, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, 25 sierpnia. Jej hasłem jest "Z pamięcią i pomocą", gdyż ma na celu uczczenie 100. Rocznicy I Powstania Śląskiego i jednocześnie pomoc rodzinie, która straciła swój dorobek w pożarze. Jak zatem widać, odwiedzając boisko Ognia w Woli przy ul. Różanej 25 można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Familijny fajer organizowany jest Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnej z/s w Woli oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Impreza rozpocznie się meczem Śląsk kontra Reszta Świata. Pomysłodawcą samego meczu jest były zawodnik Ognia Wola, a obecnie prezes Fundacji Marcin Germanek.

- Mecz ma być przypomnieniem o historii Śląska, który na Woli poniekąd się zaczyna, bo przecież przepływająca dosłownie tuż obok Wisła jest jego granicą. Trzeba także pamiętać, że na tym terenie toczyły się walki zarówno podczas I, jak i II Powstania Śląskiego. To tu miejscowi powstańcy rozbroili placówkę Grenzschutzu, co ostatecznie doprowadziło do usunięcia tej formacji z terenu naszej wsi. Musimy pamiętać o naszej historii, a jednocześnie cieszyć się, że żyjemy w czasach kiedy możemy cieszyć się pokojem i nie martwić się o swoich najbliższych. Stąd połączenie imprezy historycznej z rozrywkową - mówi organizator.

W spotkaniu udział wezmą byli zawodnicy Ognia oraz przyjaciele, którzy zagrają w barwach Śląska - niebieskich koszulkach z żółtymi numerami. Wszyscy zawodnicy reprezentacji Śląska oznaczeni będą liczbami 19, 20 i 21, co ma symbolizować lata, w których wybuchały kolejne powstania. W reprezentacji Reszty Świata będziemy mogli podziwiać m.in. Hiszpana, Włocha, Gruzina oraz Brazylijczyka. Szykuje się zatem spory pokaz umiejętności.

Kolejną częścią wydarzenia będzie sztafeta charytatywna, która ma na celu pomoc rodzinie z Woli, która straciła swój majątek i dorobek życia w pożarze. Tu pomysłodawcami i organizatorami są biegacze ze stowarzyszenia PoWoli do Celu. Podczas imprezy coś dla siebie znajdą także dzieci, gdyż animacje zapewnią Fabryka Dobrych Pomysłów Pozytywka, a o oprawę muzyczną zadba Dj Adams. Wszyscy będą mogli skosztować także domowego ciasta, kiełbaski z grilla i obowiązkowo strażackiej grochówki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Start o godzinie 15.00.

Familijny fajer

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.