pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 12 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1756

[ZDJĘCIA] Rodzinnie w Beskidzie Żywieckim z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Trzy lata temu, dokładnie 10 lipca 2016 roku, od wycieczki na Przegibek Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" rozpoczął organizowanie wycieczek rodzinnych dla mieszkańców Pszczyny i nie tylko. Wycieczki te, których odbyło się już kilkadziesiąt, cieszą się dużą popularnością a osoby zaangażowane w realizację organizowanych przez nas wyjazdów dokładają wszelkich starań, by były one przyjazne szczególnie młodym turystom.

Rodzinnie w Beskidzie Żywieckim - 11.08.2019 · fot. UKST Diablak


11 sierpnia 2019 roku Klub ponownie odwiedził Przegibek, a i tym razem zorganizowana przez nas wycieczka miała charakter typowo rodzinny. Choć przekrój wiekowy i ilość uczestników nie są najistotniejsze w organizacji klubowych wyjazdów, warto podkreślić, że najmłodsza uczestniczka była w wieku 11 miesięcy, a najmłodsi uczestnicy - w wieku 16 i 24 miesięcy. Natomiast dojrzali, doświadczeni turyści również bardzo dobrze czuli się w licznej grupie rodzin z dziećmi.

Niedzielna trasa, przy bardzo sprzyjającej pogodzie wiodła z Rycerki Kolonii na Bendoszkę Wielką (1144m n.p.m.) a następnie do Schroniska PTTK na Przełęczy Przegibek. Podobnie jak trzy lata wcześniej, na Przegibku zorganizowano dla turystów pieczenie kiełbasek i sporo czasu na relaks w wakacyjnym słońcu. Po odpowiednio długim i bardzo przyjemnie spędzonym na rozmowach odpoczynku, połączonym z degustacją upieczonych wcześniej kiełbasek oraz potraw serwowanych przez schroniskowy bufet, grupa zeszła do Rycerki Kolonii, skąd wczesnym popołudniem wróciła do Pszczyny.

Jak zwykle w czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, podstawami topografii oraz zasadami bezpiecznego poruszania się w górach.

Rodzinnie w Beskidzie Żywieckim - 11.08.2019
Rodzinnie w Beskidzie Żywieckim - 11.08.2019 · fot. UKST Diablak


Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:
  • 31.08.2019r. - Termy Chochołów i Zakopane
  • 01.09.2019r. - wycieczka - Babia Góra (przez Perć Akademików)
  • 15.09.2019r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Mały (Magurka Wilkowicka i Czupel)
  • 20.10.2019r. - wycieczka w Tatry Zachodnie - Czerwone Wierchy


Zapraszamy!

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj