pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 15 lipca 2019
  • wyświetleń: 2228

[ZDJĘCIA] Wycieczka w Tatry z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

7 lipca Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" zorganizował pierwszą w tym roku wycieczkę w Tatry. W niedzielny poranek, wcześnie, bo o 4 rano, grupa wyruszyła z Pszczyny, aby kilka minut przed 7 stawić się w Kuźnicach, gdzie czekał na nas przewodnik tatrzański Pan Michał Jarząbek - Giewont.

Tatry z Diablakiem - 7.07.2019 · fot. UKST Diablak


Zrealizowana trasa prowadziła z Kuźnic przez Halę Kondratową, następnie na Giewont (1894m n.p.m.) i dalej przez Przeł. w Grzybowcu (1311m n.p.m.), Dolinę Strążyską skąd grupa przeszła do Kuźnic.

W trakcie wycieczki Pan Michał zapoznał uczestników z walorami przyrodniczo - krajobrazowymi polskiej części Tatr, przedstawił historię terenu, jak i wiele innych ciekawostek związanych z trasą, którą przemierzyli. W trakcie niedzielnej wycieczki klubowicze z Diablaka pokonali trasę liczącą około 18 km z przewyższeniem 1000m. Trasa była optymalna dla bardzo dobrze przygotowanej grupy, a liczne widoki pozwoliły wszystkim cieszyć się aktywnie spędzoną niedzielą. Wczesnym wieczorem, około 20 cała grupa bezpiecznie wróciła do Pszczyny ciesząc się z przebytej trasy i zdobytych szczytów.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Tatry z Diablakiem - 7.07.2019
Tatry z Diablakiem - 7.07.2019 · fot. UKST Diablak


Jako organizatorzy cieszymy się z zainteresowania naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
  • 21.07.2019r. - wycieczka RODZINNA w Tatry (Rusinowa Polana i Gęsia Szyja)
  • 11.08.2019r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Żywiecki (Przegibek)
  • 01.09.2019r. - wycieczka na Babią Górę


Pełne informacje i możliwość zapisania się znajdują się na stronie UKST "DIABLAK" www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

UKST Diablak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj