Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 8 lipca 2019
  • wyświetleń: 1546

[ZDJĘCIA] W Gorcach z Wichurą z SP 3 - Gorc Kamienicki i Gorc

Rzadko odwiedzane, a jakże piękne rejony Gorców odkrywają przed turystami piękne widoki i niesamowite zakątki w postaci starych chat na szlaku, które przyjmują zmęczonych wędrowców. Do tego mgła, która spowiła góry w ostatnią czerwcową niedzielę, a która nadała niezwykłego klimatu górskiej wycieczce turystom z Pszczyny.

W Gorcach z Wichurą z SP3 - Gorc Kamienicki i Gorc - 30.06.2019 · fot. Wichura


Celem wycieczki była jak zawsze dobra zabawa i spędzenie czasu na świeżym powietrzu poza domem i wszelkiego rodzaju elektroniką. Zdobycie Gorca to dodatkowy atut wędrówki Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Nieopodal szczytu na Hali Gorc Kamienicki stoi bacówka, w której można znaleźć schronienie i chwile wytchnienia przed dalszą wędrówką. Tutaj Wichurzanie odpoczęli i nabrali sił przed zdobyciem szczytu. Wieża Widokowa na Gorcu - 1228 m nie ukazała niestety wędrowcom pięknych widoków, ale tablice z panoramą pozwoliły na uruchomienie wyobraźni i ujrzenie tego, czego oczy w tym dniu nie zobaczyły.
W drodze powrotnej do autobusu przelewające się mgły zaczęły ukazywać przepiękną panoramę pobliskich szczytów i pasm górskich. Wichurzanie zakończyli swoją wędrówkę już w towarzystwie promieni słonecznych. Były roślinki, ptaszki, piękna zieleń, no i ta niesamowita mgła.

W Gorcach z Wichurą z SP3 - Gorc Kamienicki i Gorc - 30.06.2019
W Gorcach z Wichurą z SP3 - Gorc Kamienicki i Gorc - 30.06.2019 · fot. Wichura


Celem wyjazdów z Wichurą jest dobra zabawa, wspólne, pożyteczne spędzanie czasu wolnego ze swoimi rodzinami, a także pozytywne spoglądanie i odbieranie otaczającej przyrody.

My zapraszamy na nasze wyjazdy, bo wspólna radość to nieocenione uczucie, którego życzymy wszystkim. Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie: www.wichura-pszczyna.pl.

Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.