Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 21 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1698

Zespoły artystyczne Pszczyńskiego UTW na zakończenie roku

W piątek, 14 czerwca na dużej scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury odbył się koncert w wykonaniu uczestników zajęć artystycznych UTW.

Zespoły artystyczne Pszczyńskiego UTW na zakończenie roku · fot. UTW Pszczyna


Na początek głos zabrała pani Ewa Kołodziejczyk, prezes Pszczyńskiego UTW, która przywitała wszystkich obecnych oraz zaproszonych gości.

Koncert prowadziła pani Barbara Solarska, która ze swadą i dowcipem zapowiadała poszczególne punkty programu.

Najpierw wystąpił chór Canto Graziozo pod kierunkiem pani Haliny Raweckiej - Czernik. Wykonał z akompaniamentem Iwony Łapety piękny "Kanon Słowiczy", zabawnego "Chochlika" Moniuszki oraz musicalową "Lady be good". Potem na scenie pojawili się goście - zespół taneczny z UTW Wodzisław.

Zespół AKS reprezentujący nasz UTW w tańcu liniowym zaprezentował brawurowe tango. Potem sceną zawładnął teatr "Pod kapeluszem" prowadzony przez Mariannę Kurczab. Przedstawił publiczności zabawne przedstawienie "SPA czyli salon permanentnych atrakcji". Następnie wystąpił kolejny gość - kolejna grupa taneczna z UTW Wodzisław. Na zakończenie zespół wokalny "Trzynastka" zaśpiewał trzy piosenki: "Nie zapomniałam", "Weselne dzieci" i "Nie wrócą te lata", a na "do widzenia" nastrojową "Balladę pożegnalną".

Koncert był ukoronowaniem działalności artystycznej członków naszego UTW. Wszystkie grupy reprezentują Pszczynę na różnych przeglądach, konkursach i festiwalach. Zdobywają też nagrody i wyróżnienia. Tym pokazem na zakończenie roku akademickiego pragną udowodnić, że seniorzy też potrafią i chcą występować na scenie oraz zachęcić innych, jeszcze niezdecydowanych, do dołączenia do ich grona.

Zatem zapraszamy od października do realizowania swoich marzeń, także tych artystycznych. Czekamy na tych, którzy lubią tańczyć,śpiewać czy udzielać się w teatrze.

Renata Zborowska / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.