Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 18 czerwca 2019
  • 1 lipca 2019
  • wyświetleń: 1397

[ZDJĘCIA] "Zielona Biblioteka" - nowy projekt w M-PBP w Pszczynie

W czerwcu pszczyńska biblioteka zaprosiła do poznawania natury! A to za sprawą programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. "Partnerstwo dla książki 2019".

„Zielona Biblioteka” - nowy projekt w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie


Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 160 zł na realizację zadania "Zielona biblioteka, czyli z książką w przyrodę". W ramach projektu bibliotekarze i zaproszeni goście, od czerwca do października prowadzą zajęcia z światem fauny i flory w tle.
Zaplanowano szereg działań animujących czytelnictwo w powiecie. W ramach projektu przewidziano spotkania autorskie, warsztaty, konkurs plastyczno-literacki oraz "Zielony festyn"- imprezę podsumowującą w Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej.

Partnerami w projekcie są: STOWARZYSZENIE "RAZEM" DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI, Szkoła Podstawowa nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks Jana Twardowskiego oraz Dom Pomocy Społecznej w Pszczynie Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza.

„Zielona Biblioteka” - nowy projekt w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie
"Zielona Biblioteka" - nowy projekt w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie


Do tej pory odbyły się zajęcia z elementami psychoedukacji "Czego nas uczą zwierzęta", "Z tabletem do lasu", "W świecie pszczół" oraz warsztat literacko-przyrodniczy w ogrodzie. Przypominaliśmy, że reguły rządzące światem fauny można nieraz zaobserwować u ludzi, a obserwując żywe stworzenia można poznać wiele mądrych prawd. Podczas zajęć multimedialnych uczniowie łączyli świat nowoczesnych mediów z urokiem pszczyńskiego parku. Zajęcia pszczelarskie stały się z kolei okazją do bliskiego kontaktu z miodnymi owadami i prześledzenia ich historii.

Projekt "Zielona Biblioteka..." zachęca wszystkich do poznawania przyrody, o którą nie trudno w okolicach Pszczyny. Przy naszych stawach żyje wiele okazów ptaków. Warto wyposażyć się w wiedze o spotykanych gatunkach. Bibliotekarze zachęcają do korzystania z atrakcyjnej literatury popularno-naukowej dla dzieci i dorosłych. Wszystkie książki zakupione w ramach projektu, będą dostępne w Wypożyczalni MPBP w Pszczynie. Zapraszamy do biblioteki!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

MPBP w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.