Reklama

Rozrywka

  • 31 maja 2019
  • 10 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2769

Zakończenie VIII sezonu "Poezji i Muzyki pod 13"

Za nami:

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na 76. spotkanie z cyklu "Poezja i muzyka pod 13". W czerwcu kończymy VIII sezon naszych spotkań z pięknym polskim słowem poetyckim i pragniemy tym razem zaprezentować program pod tytułem "Grzecznie i niegrzecznie w wierszu piosence".

Czego możemy się spodziewać? Będzie z pewnością różnorodnie. Wybraliśmy bowiem teksty, w których autorzy poważnie i często bardzo refleksyjnie mówią o swoim stosunku do życia, nie boją się trudnych tematów i omawiają je w sposób bardzo "elegancki". Ale pojawią się też utwory, gdzie poeci o grzeczności zapominają.

Zaprezentujemy Państwu więc wiersze między innymi Jana Brzechwy, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Kofty i wielu innych poetów, którzy problemy dnia codziennego traktują z większym lub mniejszym przymrużeniem oka.

Do tego postaramy się przedstawić najlepiej jak umiemy piosenki w podobny sposób prezentujący rzeczywistość. Będzie więc bardzo poważnie, nostalgicznie, refleksyjnie, ale również przekornie, dowcipnie, złośliwie. Mamy nadzieję, że znowu trafimy w Państwa gust (jak do tej pory) i że spodobają się Wam wszystkie przygotowane przez nas utwory.

Zapraszamy wyjątkowo w poniedziałek 10 czerwca na godzinę 18.00 na ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie z "Poezją i muzyką pod 13" do "Klubu 13" w Pszczyńskim Centrum Kultury!

Zakończenie VIII sezonu "Poezji i Muzyki pod 13"

Renata Zborowska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj