pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 29 maja 2019
  • wyświetleń: 1990

Brązowy Dyplom dla chóru "Lutnia" z Pszczyny na festiwalu chórów

W dniach od 16 do 19 maja chór Lutnia z Pszczyny przebywał na Podlasiu. Powodem wyjazdu w ten północno-wschodni zakątek Polski był II Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Sakralnej "Nadzieja w chórze" w Tykocinie.

Chór "Lutnia" z Pszczyny na festiwalu chórów w Tykocinie - 16-19.05.2019 · fot. Janusz Prządka


Do festiwalu zgłosiło się 29 chórów w różnych kategoriach. Chór "Lutnia" uczestniczył w konkursie chórów seniora w którym konkurowało 9 chórów. Poziom artystyczny chórów był bardzo wysoki. Jury konkursu przyznało "Lutni" brązowy dyplom. Oprócz wyjazdu na konkurs członkowie chóru mogli również zwiedzić ten mało znany zakątek Polski. Zwiedziliśmy Tykocin, Supraśl, Kruszyniany i oczywiście Białystok, gdzie mieliśmy okazję zaśpiewać w tamtejszej katedrze. W tym miejscu zarząd i członkowie chóru, pragną podziękować Starostwu Powiatowemu w Pszczynie oraz Urzędowi Miejskiemu w Pszczynie za wsparcie bez którego trudno by było zorganizować ten wyjazd.

Chór "Lutnia" z Pszczyny na festiwalu chórów w Tykocinie - 16-19.05.2019
Chór "Lutnia" z Pszczyny na festiwalu chórów w Tykocinie - 16-19.05.2019 · fot. Janusz Prządka


Więcej o festiwalu na stronie :www.konkurschoralny.radionadzieja.pl/

Zarząd Chóru "Lutnia"

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.