Rozrywka

  • 18 listopada 2005
  • wyświetleń: 3006

Osaczony komornik w fabryce czekolady

Osaczony komornik w fabryce czekolady


W najbliższym tygodniu (18-24 listopad) kino Wenus proponuje widzom 3 filmy. Pierwszy, w którym Bruce Willis jest osaczony. Drugi o polskim komorniku i trzeci o Charliem w fabryce czekolady. Poniżej krótka informacja o wymienionych filmach. Życzymy dobrej zabawy.

Mirosław Nowiński / kino Wenus

http://www.kultura.pless.pl/?load=repertuar class=dodaj>[zobacz repertuar kina]

---------------------

„Komornik”
reż: Feliks Falk

"Komornik" to zdecydowanie najgłośniejsza polska premiera tego roku. Obraz okazał się triumfatorem tegorocznego FPFF zdobywając w Gdyni nie tylko Złote Lwy - Grand Prix imprezy, ale również cztery nagrody regulaminowe. Kilka tygodni później został natomiast wybrany polskim kandydatem do Oscara.

Mimo tylu sukcesów "Komornik" wciąż budzi kontrowersje. Tytułowy bohater filmu - Lucjan Bohme, jest gwiazdą Wałbrzyskiej korporacji komorniczej. Czysty, nieprzekupny, bezwzględnie egzekwuje wszystkie, nawet najmniejsze długi. Uwagę mediów zwraca na siebie, kiedy usiłuje zająć sprzęt miejscowego i zadłużonego po uszy szpitala. Lucjan ma w Wałbrzychu jako komornik najwięcej sukcesów, ale też najwięcej wrogów (nawet wśród współpracowników i przełożonych).

Jest pewny siebie, arogancki, ale też naiwny - nie wie, że nawet jego romans z zamężną Anną stanowi element gry, którą ktoś z nim prowadzi. Pewnego dnia jego życie obraca się o 180 stopni. wpada w pułapkę zastawioną przez rzekomego łapówkarza (choć sam łapówki nie chciał wziąć), zostaje pobity, ktoś kradnie mu samochód, a piłkarz, wobec którego był bezwzględny, popełnia samobójstwo.

---------------------

„Osaczony”
reż: Florent Emilio Siri

Bruce Willis najwyraźniej najlepiej się czuje (i wypada) w rolach policjantów, oczywiście nie mundurowych. Międzynarodową sławę zdobył jako John McLane, który wydostał się z trzech "Szklanych pułapek", a do aktorskiej pierwszej ligi powrócił grając Hartigana w "Sin City". Również w "Osaczonym" gra policjanta, tym razem negocjatora. Wybitny negocjator policyjny po spartaczonej akcji (z jego winy ginie kobieta i jej mały synek) porzuca karierę w Los Angeles i wraz z żoną i córką przenosi się do małego, spokojnego miasteczka, gdzie zostaje szefem posterunku.

Pracy ma tu niewiele aż do dnia, gdy trzech młodocianych bandytów zamyka się w domu-twierdzy zamożnego obywatela miasteczka, grożąc, że zabije jego i dwójkę jego dzieci: nastoletnią córkę i małego chłopczyka. Uratowanie ich staje się dla Talleya szansą na odpokutowanie za śmierć zakładników, o którą się obwinia.

Ale i to się zmienia i zamiast walczyć o odkupienie, szeryf będzie walczył o życie własnej rodziny. Willis z wiekiem nabiera smaku, może nie jak dobre wino, ale zawsze. Niewykluczone, że zaczął się przykładać do grania, by stać się wzorem - nie tylko ojca - dla swojej córki Rumer Willis, która debiutuje rólką w "Osaczonym".

---------------------

„Charlie i fabryka czekolady”
reż: Tim Burton

"Charlie i fabryka czekolady" to jedna z najlepszych i najoryginalniejszych produkcji adresowanych do młodych widzów (ale nie tylko), jakie gościliśmy ostatnio na ekranach kin. Znajdziemy w niej zarówno mądrą historię z przesłaniem, całą galerię ciekawych, a nawet ekscentrycznych postaci, wspaniałą muzykę oraz fascynujący, surrealistyczny, magiczny świat.

Pewnego dnia legendarny właściciel pobliskiej fabryki czekolady pan Wonka ogłasza ogólnoświatowy konkurs - każde dziecko, które natrafi w tabliczce czekolady na tzw. złoty bilet, będzie mogło spędzić ze swoim opiekunem jeden dzień w ww. fabryce, a także liczyć na nagrodę specjalną. Charlie znajduje się w piątce małych szczęściarzy, którzy wylosowali wymarzoną wycieczkę, a trzeba dodać, że pozostała czwórka to bachory raczej okropne - rozwydrzone i rozpaskudzone.

Czekoladowe królestwo, po którym są oprowadzani, okazuje się krainą cudów, ale i strachów... Wielbiciele Tima Burtona na pewno już stoją w kolejce po bilety do kina i na pewno nie rozczarują się najnowszym dziełem swojego ulubionego reżysera. Pozostałych gorąco zachęcam do obejrzenia filmu - rzadkiego w dzisiejszych czasach przykładu mądrej i fascynującej wizualnie opowieści dla widzów w każdym wieku.

---------------------

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.