pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 16 maja 2019
  • 29 maja 2019
  • wyświetleń: 1829

Przed nami III edycja konkursu aktorsko-wokalno-tanecznego "Perła"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Pszczyńskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie "take tam..." im. Artystów Międzywojnia zapraszają na III edycję Powiatowego Konkursu Aktorsko-Wokalno-Tanecznego "Perła" dla uczniów szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego.

Celem konkursu jest pobudzenie aktywności twórczej dzieci, podkreślenie wagi poprawnego stosowania języka oraz znajomości literatury polskiej i zagranicznej. Organizatorzy poprzez organizację konkursu chcą także rozbudzić wyobraźnię w kierunku poszukiwania różnorodnych rozwiązań artystycznych, służących scenicznej prezentacji wybranego utworu literackiego z możliwością wykorzystania środków charakterystycznych dla małych form, a także stworzyć możliwość rozwijania zdolności i zdobywania nowych umiejętności przez konfrontację z publicznością, kontakty z wykonawcami i udział w warsztatach teatralnych / tanecznych / wokalnych.

Konkurs jest adresowany jest do dzieci szkół podstawowych z klas 1-8. Zadaniem każdego uczestnika jest przygotowanie aktorskiej interpretacji wybranego utworu literackiego: bajki, baśni, legendy, utworu poetyckiego pisanego prozą lub wierszem; wokalnej, dostosowanej do wieku wykonawcy; tanecznej interpretacji wybranej piosenki z repertuaru rozrywkowego lub klasycznego.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 maja. Występy konkursowe zaplanowano na 7 czerwca w godz. 9.00-13.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury. Gala finałowa oraz ogłoszenie wyników nastąpią tego samego dnia o godzinie 18.00 w pszczyńskim Skansenie, w ramach IV Małej Pszczyńskiej Nocy Teatru.

Organizatorem Powiatowego Konkursu Aktorsko-Wokalno-Tanecznego były Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Stowarzyszenie "take tam..." im. Artystów Międzywojnia i Pszczyńskie Centrum Kultury.

Do pobrania:
Regulamin Powiatowego Konkursu Aktorsko-Wokalno-Tanecznego "Perła" 2019
Karta zgłoszeniowa do Powiatowego Konkursu Aktorsko-Wokalno-Tanecznego "Perła" 2019

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.