pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 12 maja 2019
  • 16 maja 2019
  • wyświetleń: 5714

[ZDJĘCIA] Bankowa Street Live wróciła! Za nami pierwszy koncert!

W środę rozpoczęła się kolejna edycja Bankowa Street Live! 15 maja odbył się koncert K-essence. Ze względu na deszczową pogodę impreza została przeniesiona do Sztamfera.

Bankowa Street Live - K-ESSENCE - 15.05.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


"K-essence tworzy atmosferę podobną do obecnej u Nicka Cave’a, Petera Murphy’ego, Marka Lanegana czy wczesnego Bowiego, ale sięga po bezkompromisowy rock balansujący pomiędzy melancholijną psychodelią a mrocznym gotykiem."

Człowiekiem, który stoi a K-essence jest Bartosz Księżyk, były wokalista idie rockowego NeLL i producent. Debiut K-essence Prince of Pawns został wydany w 2014 nakładem Requiem Records i w całości crowdfundowany przez fanów na Megatotal.pl. Klip do singla Prince of Pawns otrzymał nagrodę za Najlepszy Wideoklip na Dniu Filmowca 2014. Płyta zebrała bardzo pozytywne recenzje, a krytycy chwalili Księżyka za "[...]wszechstronność" and "[...]zdolność pisania piosenek w klasycznym stylu".

W październiku 2015 K-essence dało pamiętny koncert na festiwalu producentów muzycznych Soundedit, gdzie zagrali nową płytę We Prefer the Night. Krążek, na którym wystąpił m.in. Kwartet Altra Volta został wydany przez Alchera Visions, a interaktywny teledysk do singla Dangerous Man gościł na playlistach niemieckiej Vivy i MTV. Płyta zebrała sporo entuzjastycznych recenzji w mediach niemieckich (Westzeit, OxFanzine, Polyprisma) i polskich (Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza, FuckYouHipsters).

We Prefer the Night grane było w niemieckich radiostacjach, zostało Albumem Tygodnia w Radio Hertz, a Dangerous Man był Piosenką Tygodnia w portalu Negative White. W 2018 K-essence wypuszcza wideo do drugiego singla z tej płyty This Party Isn’t Over zrealizowanego w Kaliforni i Arizonie.

W lutym 2019 Kayax wydał singiel K-essence "Bengal Tiger" z kontrowersyjnym video.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.