Reklama

Rozrywka

  • 3 maja 2019
  • 16 maja 2019
  • wyświetleń: 5403

[WIDEO i ZDJĘCIA] "Poezja i muzyka pod 13" anielsko i diabelsko

Kolejne spotkanie z cyklu "Poezja i muzyka pod 13" miało wymiar pozaziemski, skupiliśmy się bowiem na tekstach poświęconych aniołom, diabłom, niebu i piekle.W piątek 10 maja mimo nieciekawej pogody w "13" już sporo przed 18.00 zaczęli pojawiać się pierwsi goście. Ich oczom ukazała się ciekawa scenografia, na którą składały się dekoracje przygotowane jak zwykle przez panią Jolantę Bukowczan oraz rzeźby pana Jerzego Rupy. Czekała też na nich tradycyjnie kawa i herbata oraz drobne słodkie przekąski.

Kilka minut po 18.00 rozpoczęliśmy nasz koncert. Dla tych, którzy nie mogli przybyć osobiście na to spotkanie, krótka recenzja. A dla tych, którzy uczestniczyli, kilka słów przypomnienia. No i oczywiście zdjęcia i filmik z tego wieczoru.

A naprawdę było czego posłuchać! Starannie dobrane wiersze Adama Asnyka, Adama Ziemianina, Jana Twardowskiego, Adama Zagajewskiego, Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Krzysztofa Daukszewicza, Adama Mickiewicza, Jana Brzechwy, Antoniego Słonimskiego, Zbigniewa Herberta i Andrzeja Waligórskiego recytowali: Elżbieta Jasińska, Renata Zborowska i Michał Pudełko.

"Poezja i muzyka pod 13" anielsko i diabelsko - 10.05.2019 · fot. Teresa Wilczek


Równie starannie dobraliśmy piosenki na ten wieczór. I tak:
  • piękny utwór z repertuaru grupy Sound`n`Grace do słów Patrycji Kosiarkiewicz " Niebo" znakomicie wykonały Paulina Kolarz i Dorota Bieniek
  • nostalgiczne "Bieszczadzkie anioły" zespoły SDM i dowcipnego "Leniwego diabła" (Wojciecha Młynarskiego i Wojciecha Korcza) zaprezentował z wielkim wyczuciem Grzegorz Szwedka
  • refleksyjne "Odnawiam dusze" Jacka Cygana i Dariusza Kozakiewicza oraz "Kim jestem - jestem sobie" niezapomnianego Ryszarda Riedla przekonująco bardzo wykonał Grzegorz Wuwer
  • "Bal wszystkich świętych" Budki Suflera i "Do niebo nie chodzę" z wielkim zaangażowaniem zaśpiewał Maciej Wilczek
  • marzycielskie "Niebo do wynajęcia" Roberta Kasprzyckiego, energiczne "Tango z aniołem" i dowcipne "Moknie w deszcze diabeł" przedstawiła Renata Zborowska
  • "Diabeł i raj" Agnieszki Osieckiej i Katarzyny Gaertner zaśpiewał zespół "Trzynastka" z UTW.


Na zakończenie wieczoru zebrani usłyszeli "na drogę" piękny i mądry wiersz Phila Bosmansa "Jesteś aniołem".

Program był bardzo zróżnicowany. Można było usłyszeć teksty bardzo poważne, refleksyjne, nastrojowe, ale pojawiły się też lekkie, dowcipne, zabawne. Jak zwykle atmosfera na sali była bardzo przyjemna, niemal rodzinna, co potwierdzili też ci, którzy pojawili się w "13" po raz pierwszy, ale, jak zapewnili, nie ostatni.

Już dziś zapraszam na zakończenie i podsumowanie ósmego sezonu "Poezji i muzyki w 13" w czerwcu. Tym razem będzie to poniedziałek 10 czerwca. Zaprezentujemy program pod tytułem "Grzecznie i niegrzecznie w wierszu i piosence". Czekać będziemy o 18.00!

Renata Zborowska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj