pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 3 maja 2019
  • wyświetleń: 1626

[ZDJĘCIA] Popołudnie dla najmłodszych w Wiśle Małej

We wtorek 30 kwietnia recytatorzy i wokaliści cyklu "Popołudnie dla najmłodszych" realizowanego od kilku lat w Pszczyńskim Centrum Kultury zawitali do Wisły Małej, aby swój program zaprezentować dzieciom z tej miejscowości. Przedsięwzięcie się udało dzięki współpracy wielu osób i instytucji.

Popołudnie dla najmłodszych w Wiśle Małej - 30.04.2019 · fot. Maciej Wilczek


Dzięki uprzejmości dyrekcji Administracji Zasobów Komunalnych mogliśmy skorzystać z sali widowiskowej miejscowego Ośrodka Kultury. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 pomogła w rozreklamowaniu wydarzenia, na wydarzenie zaprosił też ksiądz proboszcz na niedzielnej mszy, panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowywały od rana we wtorek słodkie poczęstunki, pani radna Marta Wojciechowska-Smolarz i pan radny Janusz Orlik zadbali o napoje dla młodych widzów i upominki dla występujących, a gospodyni Ośrodka pani Urszula Wyroba sprawnie zorganizowała poczęstunek. Pszczyńskie Centrum Kultury użyczyło na ten cel sprzętu muzycznego.

Goście zaczęli się schodzić na długo przed wyznaczonym czasem. Wiele osób odpowiedziało na apel o pomoc dla bezdomnych zwierząt i przyniosło ze sobą przeróżne rzeczy, które w najbliższych dniach zostaną przekazane Fundacji "Zwierzęca Arkadia".

Okazało się, że przygotowaliśmy za mało miejsc i trzeba było naprędce dostawiać krzeseł. Wreszcie o 17.30 rozpoczął się koncert. Prowadziła go pani Renata Zborowska - pomysłodawczyni i organizatorka całości, a na scenie pojawili się młodzi recytatorzy i wokaliści, którzy od dłuższego czasu występują w tych koncertach w Pszczyńskim Centrum Kultury. Wszyscy zaprezentowali wiersze i piosenki o zwierzętach. Wystąpili:
  • -Ola i Zuzia Zborowskie
  • Hania Gazda
  • Dawid Wilczek
  • Oliwka Pojda
  • Olga Flasza
  • Oliwia Rozmus


Impreza była bardzo udana. Mamy nadzieję, że uda się w najbliższym czasie zorganizować podobną. Zapraszam również dzieci, które chciałyby dołączyć do zespołu, do udziału w warsztatach recytatorsko - wokalnych w miejscowej bibliotece. Proszę zgłaszać się w godzinach pracy biblioteki. Dziękuję za udział w tym koncercie i wykonawcom i gościom oraz wszystkim tym, którzy pomogli w jego organizacji.

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.