Reklama

Rozrywka

  • 4 kwietnia 2019
  • 10 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 4245

Kwietniowa "Poezja i muzyka pod 13" o twórczości mężczyzn

W piątek 12 kwietnia po raz kolejny zaprosiliśmy Państwa na spotkanie z wybranymi tekstami poetyckimi w wersji recytowanej i śpiewanej. Tym razem w repertuarze wieczoru znalazły się utwory stworzone przez mężczyzn. I mimo że przygotowaniom do koncertu i samemu występowi towarzyszyło sporo niespodziewanych przeszkód, udało się zrealizować niemal wszystkie plany, chociaż gości było tym razem znacznie mniej, niż zwykle. Ale wieczór należy zaliczyć do udanych. Program był interesujący, a goście reagowali emocjonalnie na każdy prezentowany utwór. A było czego posłuchać!Wiersze (tym razem satyryczne) Andrzeja Waligórskiego, Jonasza Kofty, Juliana Tuwima, Adama Naruszewicza, Adama Mickiewicza, Mariana Załuckiego, Mariana Hemara i Jana Brzechwy prezentowali: Elżbieta Jasińska, Renata Zborowska i Mirosław Kozik.

Starannie zostały też dobrane piosenki. Obok poważnych refleksyjnych tekstów z nastrojową muzyką ("Nieznajomy" w wykonaniu Doroty Bieniek, "O sobie samym" zaśpiewane przez Macieja Wilczka czy "Do kołyski" w interpretacji Grzegorza Wuwera) pojawiły się piosenki z "przekazem" ("Moja muzyka" czy "Życie jest nowelą" w wykonaniu zespołu "Trzynastka" oraz "Szukaj mnie" i "Jadę pociągiem" zaśpiewane przez Oliwię Rozmus) a także piosenki dowcipne z nutką kabaretową ("Ja się boję utyć", "Wesoły deszczyk" i "Ej, Piotr" w interpretacji Renaty Zborowskiej).

Staraliśmy się w tym programie pokazać różnorodność treści i formy utworów stworzonych przez mężczyzn na przestrzeni wielu lat (od dwudziestolecia międzywojennego do współczesności).

Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli z nami spędzić ten wieczór, za miłą atmosferę i ciepłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania z polską poezją recytowaną i śpiewaną przyniosą Państwu nie mniejsze emocje i zachęcą do podziwiania piękna twórczości naszych rodzimych artystów. Niech ta krótka migawka w tego wieczoru będzie dla naszych gości miłym przypomnieniem, a dla osób, które jeszcze u nas nie były, zachętą do odwiedzenia "13" w kolejnych miesiącach.

Zapraszamy na spotkanie w maju!

Renata Zborowska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj