pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 2 kwietnia 2019
  • 5 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1644

Dorota Brauntsch w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach

Za nami:

W piątek, 5 kwietnia Regionalny Instytut Kultury w Katowicach i wydawnictwo "Dowody na Istnienie" zapraszają na spotkanie z Dorotą Brauntsch, autorką książki "Domy bezdomne".

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach przy ul. Teatralnej 4 o godz. 17.00. Książka wydana nakładem wydawnictwa "Dowody na Istnienie" miała premierę 25 marca. To opowieść o cegle, kulturze chłopskiej, przemianie Górnego Śląska i o tym, czym jest dom. I jeszcze o idealistach, którzy próbują ocalić przeszłość. Bo jeśli nie wiesz, skąd jesteś, nie wiesz, kim jesteś.

"Domy bezdomne" - jak tłumaczy autorka - to reportaż o znikającej architekturze śląskiej wsi. To przede wszystkim książka o człowieku i jego stosunku do domu - zapis wspomnień i historii ostatnich mieszkańców domów z XIX/XX w.. Jest to także historia architektury wiejskiej na ziemi pszczyńskiej, podejmuję się tematu zmian w budownictwie indywidualnym na przestrzeni ostatniego stulecia, wspominam o próbach ratowania zapomnianego dziedzictwa na wsi.

Fragmenty "Domów bezdomnych" przeczyta podczas piątkowego spotkania Alina Chechelska - Płoskonka, aktorka Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. Spotkanie poprowadzi Adrian Chorębała.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Będzie możliwość zakupu książek.

Dorota Brauntsch w Regionalnym Instytucie Kultury

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.