pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 1 kwietnia 2019
  • 2 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 22614

Mieszkańcy Pszczyny podróżują po Ameryce Centralnej - Harleyem!

Pochodzący z gminy Pszczyna Grzegorz Kędzior wraz z żoną Elą, podróżują właśnie po Ameryce Centralnej. Podróż mogłaby być jedną z wielu, gdyby nie fakt, że odbywa się na dwudziestodwuletnim Harleyu, który z założenia dedykowany jest na amerykańskie autostrady - proste i szerokie.

Grzegorz jest miłośnikiem marki Harley-Davidson i jest to kolejna, egzotyczna podróż, którą odbywa na swoim motocyklu o nazwie Electra. W planie jest przejechanie wszystkich 8 krajów Ameryki Centralnej. Para zwiedziła już Meksyk, Belize, Gwatemalę i Salwador. Aktualnie znajdują się w Hondurasie.

Odbiór motocykla z Maiami i droga do Meksyku / luty - marzec 2019 · fot. screwitletsride.com


Przygotowania do podróży rozpoczęły się w minionym roku, od gruntownego remontu Harleya, który miał już przejechane ponad 200 tysięcy kilometrów. Remont trwał aż 6 miesięcy i w styczniu tego roku Electra została wysłana do portu w Miami. Para doleciała tam 20 lutego, skąd odebrała Elektrę i ruszyła w kierunku Meksyku. Droga prowadziła przez Florydę, Alabamę, Missisipi, Louisianę i Teksas.

Właściwa podróż po Ameryce Centralnej rozpoczęła się od zwiedzenia Meksyku. Podróż przez ten kraj zajęła im 18 dni.

Podróż Harleyem po Meksyku / marzec 2019 · fot. screwitletsride.com


Po Meksyku przyszedł czas na Belize, Gwatemalę i Salwador.

Podróż Harleyem po Belize, Gwatemali i Salwadorze / marzec 2019 · fot. screwitletsride.com


Obecnie para znajduje się w Hondurasie. Do tej pory przejechali już ponad 11 tysięcy kilometrów. Do zaliczeniu kompletu państw Ameryki Centralnej brakuje im jeszcze Nikaragui, Kostaryki i Panamy. Ich podróż można śledzić na bieżąco na blogu screwitletsride.com, gdzie zamieszczanych jest sporo zdjęć oraz facebooku. Aktualne położenie naszych podróżników można sprawdzić zobaczyć tutaj.

Jak zapewnił naszą redakcję Grzegorz, po powrocie, na pless.pl zostanie zamieszczona obszerna relacja z podróży. Powrót do kraju planowany jest tuż po Świętach Wielkanocnych.

mot / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.