Rozrywka

  • 1 kwietnia 2019
  • 2 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 24339

Mieszkańcy Pszczyny podróżują po Ameryce Centralnej - Harleyem!

Pochodzący z gminy Pszczyna Grzegorz Kędzior wraz z żoną Elą, podróżują właśnie po Ameryce Centralnej. Podróż mogłaby być jedną z wielu, gdyby nie fakt, że odbywa się na dwudziestodwuletnim Harleyu, który z założenia dedykowany jest na amerykańskie autostrady - proste i szerokie.

Grzegorz jest miłośnikiem marki Harley-Davidson i jest to kolejna, egzotyczna podróż, którą odbywa na swoim motocyklu o nazwie Electra. W planie jest przejechanie wszystkich 8 krajów Ameryki Centralnej. Para zwiedziła już Meksyk, Belize, Gwatemalę i Salwador. Aktualnie znajdują się w Hondurasie.

Odbiór motocykla z Maiami i droga do Meksyku / luty - marzec 2019 · fot. screwitletsride.com


Przygotowania do podróży rozpoczęły się w minionym roku, od gruntownego remontu Harleya, który miał już przejechane ponad 200 tysięcy kilometrów. Remont trwał aż 6 miesięcy i w styczniu tego roku Electra została wysłana do portu w Miami. Para doleciała tam 20 lutego, skąd odebrała Elektrę i ruszyła w kierunku Meksyku. Droga prowadziła przez Florydę, Alabamę, Missisipi, Louisianę i Teksas.

Właściwa podróż po Ameryce Centralnej rozpoczęła się od zwiedzenia Meksyku. Podróż przez ten kraj zajęła im 18 dni.

Podróż Harleyem po Meksyku / marzec 2019 · fot. screwitletsride.com


Po Meksyku przyszedł czas na Belize, Gwatemalę i Salwador.

Podróż Harleyem po Belize, Gwatemali i Salwadorze / marzec 2019 · fot. screwitletsride.com


Obecnie para znajduje się w Hondurasie. Do tej pory przejechali już ponad 11 tysięcy kilometrów. Do zaliczeniu kompletu państw Ameryki Centralnej brakuje im jeszcze Nikaragui, Kostaryki i Panamy. Ich podróż można śledzić na bieżąco na blogu https://screwitletsride.com, gdzie zamieszczanych jest sporo zdjęć oraz facebooku. Aktualne położenie naszych podróżników można sprawdzić zobaczyć tutaj.

Jak zapewnił naszą redakcję Grzegorz, po powrocie, na pless.pl zostanie zamieszczona obszerna relacja z podróży. Powrót do kraju planowany jest tuż po Świętach Wielkanocnych.

mot / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.