pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 22 marca 2019
  • wyświetleń: 1770

[ZDJĘCIA] Wiosennie w Pieninach z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

17 marca turyści biorący udział w wycieczce zorganizowanej przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" mieli możliwość zapoznania się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi Pienińskiego Parku Narodowego. W czasie przejścia trasy z Przełęczy Osice przez Macelak na Trzy Korony (982m n.p.m.) i dalej przez Górę Zamkową, Czerteż, Sokolicę (747m n.p.m.) do Krościenka nad Dunajcem.

Wiosennie w Pieninach z Diablakiem - 17.03.2019 · fot. UKST Diablak


Podczas wędrówki uczestnikom została przedstawiona przede wszystkim topografia obszaru wycieczki oraz pobliskich i dalszych pasm górskich, wraz z anegdotami na temat wybranych gór. Pokrótce przedstawiono również historię terenu. Zwrócono także uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po górach.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. W tej wycieczce wzięła udział grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie pod opieką Pani Lidzi i Pani Alicji. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
  • 31.03.2019r. - wycieczka Rodzinna w Beskid Śląski (Stożek)
  • 06.04.2019r. - wycieczka w Beskid Sądecki (Pasmo Jaworzyny Krynickiej)
  • 27.04.2019r. - VI Rajd Górski dla uczniów szkół podstawowych Miziowa 2019
  • 28.04.2019r. - wycieczka Rodzinna w Beskid Śląski (Czantoria)
  • 6-7.07.2019r. - wycieczka do Berlina


Zapraszamy!

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj