pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 7 marca 2019
  • wyświetleń: 2273

Warsztaty kulinarne z udziałem uczniów szkoły we Frydku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku" podaj

26 lutego klasa 1b ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Hadyny we Frydku wzięła udział w bezpłatnych warsztatach kulinarnych zorganizowanych w Restauracji Patio Con Gusto w Pszczynie.

Warsztaty kulinarne - 26.02.2019


Warsztaty rozpoczęły się od zwiedzania pomieszczeń restauracji oraz zaplecza kuchennego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda organizacja pracy w dużej restauracji oraz poznać obowiązki kucharzy i ich pomocników. Wielkim zaskoczeniem były wspaniale przygotowane stanowiska pracy dla dzieci. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał niezbędne przybory: nożyk, deskę do krojenia i fartuszek. Dzieci pod opieką szefowej kuchni przygotowywały sałatki owocowe i jarzynowe, apetyczne kanapki oraz rogaliki nadziewane powidłami i białym makiem. Po przygotowaniu posiłków mali kucharze zasiedli do pięknie zastawionego stołu i delektowali się przygotowanymi własnoręcznie daniami.

Niezbędniki kucharza oraz produkty uczniowie otrzymali w prezencie i teraz mogą ćwiczyć w domu. Na zakończenie spotkania zaprezentowano uczniom sztukę kelnerską. Dzieci wróciły do domu zachwycone!

Aneta Pełka

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku" podaj