pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 7 marca 2019
  • wyświetleń: 2290

VI edycja Konkursu Regionalnego dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu

W tłusty czwartek, 28 lutego br. w Stajniach Książęcych odbyła się VI edycja Konkursu Regionalnego pt. "Dziedzictwo kulturowe Ziemi Pszczyńskiej na zawsze w naszej pamięci..." dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego. Organizatorem jak co roku był Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie.

VI edycja Konkursu Regionalnego dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego


W Konkursie wzięli udział przedstawiciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Bema w Pszczynie (II miejsce), Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli (I miejsce!) oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie (III miejsce).

W skład Szanownej Komisji weszli: Wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski, Ślązaczka Roku Jadwiga Szymik z Ćwiklic, Kierownik Zespołu Małe Jankowianki Maria Bałuch, Pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie Cezary Waluszko, Kustosz Muzeum Prasy Śląskiej Aleksander Spyra, Kierownik Działu Edukacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie Małgorzata Wójcik, Radny Powiatu Pszczyńskiego Marian Szwarc, proboszcz Parafii św. Jadwigi w Starej Wsi ks. Alojzy Bok, studentki Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego: Natalia Kidoń, Agata Płonka, Agata Pokładnik oraz Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie Mirosława Bienioszek i Piotr Cygan.

Uroczystość okraszona była piosenkami wykonanymi przez Zespół "Folkowianie", a także Zespół śpiewaczy WIŚLANIE z Wiśły Małej. Spotkanie poprowadziły uczennice klasy 1 LOB (o innowacji: pedagog społeczny): Karolina Król i Martyna Skrzynecka, które od początku roku szkolnego wyróżniają się zaangażowaniem na rzecz Szkoły.

Oto niektóre kategorie, z którymi zmierzyli się uczniowie szkół: wypowiedź oraz piosenka w gwarze śląskiej, tłumaczenie znaczeń wyrazów w gwarze śląskiej, plakat przedstawiający miejsce spotkań mieszkańców Pszczyny, obieranie jabłka na najdłuższą skórkę, a także wiele innych atrakcji.

Wszystkie drużyny były świetnie przygotowane, gratulujemy kreatywności przede wszystkim zwycięzcom - Zespołowi Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli. Dyrekcja PZS 2 w Pszczynie oraz organizatorki: Joanna Koczuba i Natalia M. Ruman serdecznie dziękuje paniom: Mireli Korczyk-Kaczmarek z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 oraz Melanii Darosz-Repeta i Jolancie Mroczkowskiej z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli za perfekcyjne przygotowanie uczniów do udziału w konkursie. Dziękujemy Pani Kierownik Działu Edukacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie za współpracę, a przede wszystkim uczniom, za poświęcony czas podczas prac organizacyjnych Konkursu. Jeszcze raz dziękujemy za przybycie, za wspólnie spędzone chwile, za ochronę od zapomnienia dziedzictwa kulturowego.
Zapraszamy kolejną edycję Konkursu Regionalnego w 2020 roku!

Natalia Ruman

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.