pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 10 marca 2010
  • 7 marca 2011
  • wyświetleń: 81324

Krótka historia portalu pless.pl

Był czerwiec 2001 roku, prace nad portalem pless.pl dobiegają końca. I wreszcie 22 czerwca pless.pl pojawia się w internecie! W pierwszy dzień odwiedziło nas 80 osób - głównie znajomi, którym wcześniej rozesłaliśmy SMSy z zaproszeniem na pless.pl. To był początek. Następnego dnia odwiedzin było już znacznie więcej.

Reklama

Mija pół roku od startu. Wokół portalu pless.pl tworzy się coraz większa społeczność. W grudniu 2001 roku w Bugsys Jazz Club internauci organizują pierwsze spotkanie. Sami siebie zaczynają nazywać plessowiczami.

Styczeń 2002 roku - za kilka dni ma odbyć się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapada decyzja o przeprowadzeniu aukcji internetowych. Przygotowywany jest prosty system aukcyjny, a co się z nim wiąże - rejestracja użytkownika portalu. Jednym z pierwszych zarejestrowanych użytkowników był Dariusz Skrobol, ówczesny radny gminy, dziś (2011 rok) burmistrz Pszczyny.

Maj 2002 roku - internauci organizują kolejne spotkanie plessowiczów. Społeczność wokół portalu jest coraz większa. To oni nadają rytm życia portalu. Burzliwe debaty na forum odbijają się echem po całej Pszczynie i nie tylko.

Lata 2003 i 2004 - portal pless.pl systematycznie się rozwija, głównie za sprawą coraz większych wymagań plessowiczów. Powstają nowe serwisy, projekty, pomysły... Plessowiczów dalej przybywa...

Listopad 2005 roku - powstaje klub pless.pl, który ma zebrać w jednym miejscu całą społeczność portalu. Ta społeczność spotyka się na co dzień w pracy, szkole, na imprezach - czasami nawet nie wiedząc, że pan Witek to w rzeczywistości "emeryt" z forum portalu pless.pl...

Rok 2006 - na portalu coraz więcej wiadomości, powstają kolejne serwisy tematyczne zwiększa się zainteresowanie pless.pl. Społeczność portalu można już liczyć w tysiącach. Wielu klubowiczów bierze udział w konkursach"Czy znasz swoje miasto?" i "Czy znasz swój powiat?", w których odgadują przedstawione na zdjęciach miejsca.

Na koniec 2006 roku zapraszamy społeczność pless.pl do konkursu "Mój ukochany zwierzak". Klubowicze nadsyłają zdjęcia swoich pupili, psów, kotów, a nawet węża. Ostatecznie główną nagrodę otrzymuje "Wierny Misiu".

2007 rok - portal pless.pl jest odwiedzany przez coraz większe grono. W połowie roku portal jest czytany przez ponad 10.000 osób w ciągu jednego dnia. W sierpniu po raz pierwszy pojedyncza wiadomość jest wyświetlana ponad 100.000 razy! Do klubu dołączają się nowe osoby.

W tym samym czasie organizujemy konkursy na najciekawsze zdjęcie z wakacji, a ilość osób zainteresowanych udziałem w zabawie przyjemnie nas zaskakuje. Na nasze skrzynki mailowe przychodzi prawie pół tysiąca zdjęć!

Na przełomie 2007 i 2008 roku w nowym serwisie oceniamy pszczyńskie restauracje i kluby z naszego powiatu. Pomagają nam w tym czytelnicy, zachęcają do odwiedzenia kolejnych, sami umieszczają swoje opinie na temat pszczyńskiej kuchni. Dodatkowo pod koniec 2007 roku pomagają nam stworzyć świąteczne menu, przesyłając własne propozycje wigilijnych dań.

Następny rok i kolejne kroki do przodu. Kolejne firmy dołączają do partnerów klubu pless.pl i oferują zniżki czytelnikom portalu. Zwiększa się też liczba plessowiczów. Dla internautów organizowane są kolejne konkursy. Tym razem zapraszamy do udziału w typerze z okazji Euro 2008. Emocje wśród kibiców z Pszczyny nie opadają nawet po pożegnaniu się z turniejem reprezentacji Polski, bowiem walka o atrakcyjne nagrody toczy się do ostatnich spotkań Mistrzostw Europy.

W 2009 roku zwiększa się też do 7 tysięcy liczba zarejestrowanych klubowiczów. Organizujemy kolejne konkursy, rozdajemy gadżety, bilety do kina, zaproszenia na spektakle. Między innymi dzięki wspaniałej współpracy z klubowiczami jesteśmy już największym medium w Pszczynie, wiadomości na portalu czyta 13 tysięcy osób dziennie, duże grono regularnie publikuje swoje komentarze pod artykułami oraz na forum!

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się archiwalne zdjęcia Pszczyny i innych miejscowości z naszego powiatu. Klubowicze dostarczają nam mnóstwo zdjęć, które obrazują dawny wygląd miasta i regionu. Porównujemy je ze stanem obecnym. Trafiają do nas również zdjęcia-perełki, które przedstawiają najważniejsze wydarzenia z życia Pszczyny w XX wieku.

Rok 2010. Klubowiczów nadal przybywa. Jest także więcej wszystkich czytelników. Portal pless.pl rusza z projektem pszczyńskiej telewizji - pszczyna.tv! Na ulicach coraz częściej pojawia się ekipa z kamerą. Prowadzimy sondy, przygotowujemy wywiady i relacje z ważnych imprez w formie krótkich filmów.

W tym samym czasie przeprowadzamy małą "rewolucję" - znacząco zmienia się szata graficzna portalu. Z każdą chwilą jest coraz lepiej odbierana przez wielu czytelników, otrzymujemy wiele pochlebnych opinii dotyczących nowego wyglądu portalu.

Rok 2011. Portal pless.pl obchodzi 10-lecie istnienia jako najpopularniejsze medium w Pszczynie, które dziennie czyta ponad 20 tysięcy osób! W międzyczasie szykujemy skolejne niespodzianki dla internautów. Szczegóły już wkrótce...

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.