• 28 lutego 2019
  • wyświetleń: 2851

Zawodnik Śląskiego Centrum Tenisa zwyciężył w prestiżowym turnieju

Materiał partnera:

W dniach 23-26 lutego w Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie odbywał się prestiżowy turniej Polskiego Związku Tenisowego: Super Seria U-14 by BABOLAT.

Zawodnik Śląskiego Centrum Tenisa zwyciężył w prestiżowym turnieju · fot. SCT

Sponsorem nagród o wartości 30.000 złotych w turnieju była firma Babolat Polska. Babolat ufundował kontrakty zawodnicze dla laureatów turnieju oraz pamiątkowe koszulki dla wszystkich uczestników. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w drabince turniejowej, w turnieju wzięło udział 64 czołowych zawodników z całej Polski, chociaż zgłoszeń było o wiele więcej. Nasz klub reprezentowany był najliczniej w tej prestiżowej imprezie. W turnieju wystąpiło aż 8 zawodników reprezentujących SCT Pszczyna, trzy dziewczyny (Zosia Strzyżewska, Zosia Dobija i Julia Molenda) i 5 chłopaków (Nikodem Barcik, Antek Pękała, Franek Pękała, Michał Leja i Bartosz Miszczak).

W pierwszych rundach wszyscy nasi zawodnicy pokonali swoich rywali awansując do 1/8 finału rozgrywek.
Po wygraniu kolejnych spotkań, do 1 /4 rozgrywek awansowało trzech naszych zawodników: Nikodem Barcik, Antek Pękała i Franek Pękała (nasz klub był najliczniej reprezentowany w tej fazie rozgrywek).

Niekwestionowanym królem Pszczyny w tym turnieju został nasz zawodnik Nikodem Barcik. Niki zwyciężył zarówno w rywalizacji singlowej, jak i deblowej. Przez 4 turniejowe dni Nikodem rozegrał 9 zwycięskich spotkań. W singlu pokonał w meczu finałowym Mikołaja Biedermanna z Kalisza (6:3,6:2).

W rywalizacji deblowej, Nikodem wraz z Alanem Ważnym pokonali w finale parę: Jakub Włodarczyk z Częstochowy - Mikołaj Czubak z Krakowa, wynikiem: 6:0,6:0. Nikodem Barcik - Iron Man.

Wśród dziewczyn najlepsza okazała się Natalia Szczepaniak z Zabrza, która pokonała w finale Ukrainkę Marię Zasenko wynikiem: 6:4,6:0.

W grze deblowej dziewczyn najlepszą okazała się para: Natalia Jagiełło i Martyna Mackiewicz, obie reprezentujące klub GAT Gdańsk. Gdańszczanki zwyciężyły w finale parę z Warszawy: Julię Chodkowską i Anielę Ostraszewską wynikiem: 6:2,6:1.

Turniej stał na niezwykle wysokim poziomie zarówno sportowym, jak i zasad fair play. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników oraz ich sztabów szkoleniowych.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śląskie Centrum Tenisa" podaj