pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 1 lutego 2019
  • 13 lutego 2019
  • wyświetleń: 3265

[ZDJĘCIA] Poezja i muzyka: O miłości w "13" na Walentynki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

W piątek, 8 lutego zaprosiliśmy Państwa do "13" w Pszczyńskim Centrum Kultury na kolejne spotkanie z cyklu "Poezja i muzyka pod 13". Ze względu na zbliżający się dzień zakochanych nasz program zatytułowaliśmy "Przeróżne wyznania miłosne czyli walentynkowy miszmasz".

O miłości w "13" na Walentynki - 8.02.2019 · fot. Kamil Knapik


Przygotowaliśmy bardzo bogaty repertuar, składający się z wierszy i piosenek, w których padają te jakże wymowne słowa "kocham cię". W programie znalazły się wiersze największych polskich poetów: Jana Kochanowskiego, Jana Andrzeja Morsztyna, Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, Maryli Wolskiej, Kazimierza Przerwy Tetmajera, Kornela Ujejskiego, Kornela Makuszyńskiego, Bolesława Leśmiana w znakomitych interpretacjach Elżbiety Jasińskiej, Renaty Zborowskiej, Kuby Musika i Michała Pudełki.

Piosenki, które okazały się jakże wspaniałym uzupełnieniem treści wierszy wykonali:
- Szymon Kaul ("Odkryjemy miłość nieznaną")
- Oliwia Rozmus ("Perfect")
- Grzegorz Szwedka ("Czarny blues o czwartej nad ranem" i "Tańcz mnie")
- Grzegorz Wuwer ("Kołysanka dla nieznajomej" i "Napraw")
- Renata Zborowska ("Razem zestarzejmy się")
- Dorota Bieniek ( "Bez ciebie")
- Bartek Mika ("Kocham cię")
- Paulina Kolarz ("Jak natchnieni") - Bartkowi i Paulinie akompaniowali: Radosław Mika - pianino i Mikołaj Poloczek - skrzypce
- zespół "Trzynastka" ("Mamy tylko siebie" i "Pytasz mnie")Nasi goście dopisali, więc wszystkie miejsca były zajęte. Atmosfera, jak zwykle, wspaniała. Wiersze i piosenki bardzo się podobały. Wszyscy wykonawcy stanęli na wysokości zadania i świetnie wykonali przygotowane przez siebie utwory.

Niech te kilka zdjęć będzie przypomnieniem wieczoru i zaproszeniem na kolejny (8 marca). Dziękujemy za obecność, za miłe słowa i zapraszamy na Dzień Kobiet (program będzie nie tylko dla kobiet!).

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj