pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 10 stycznia 2019
  • 22 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4688

Dwa noworoczne koncerty w Klubie "13" w Pszczyńskim Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

W piątek, 18 stycznia zaprosiliśmy Państwa do "13" w Pszczyńskim Centrum Kultury na siedemdziesiąte już spotkanie z cyklu "Poezja i muzyka pod 13". Tym razem przygotowaliśmy nastrojowy program karnawałowy, składający się z utworów w rytmie na ¾.W środę, 16 stycznia najmłodsi widzowie (wraz z opiekunami oczywiście) zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z wierszami i piosenkami typowo karnawałowymi, bo koncert nosił tytuł "Karnawału czas". Zaplanowano kilka sympatycznych piosenek, przy których można będzie potańczyć i kilka miłych wierszyków chwalących taniec, muzykę i śpiew. A to wszystko w wykonaniu młodych wokalistów.Z kolei 18 stycznia w związku z tym, że dzień koncertu splótł się ze smutnym wydarzeniem w kraju, na początku spotkania uczciliśmy minutą ciszy pamięć tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska. Cały piątkowy program był bardzo stonowany i bardzo refleksyjny, co odpowiadało nastrojom dość licznie przybyłych gości.

Wiersze znanych i nieco mniej znanych poetów polskich (Niny Andycz, Jana Brzechwy, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Czesława Miłosza, Cezarego Buszmana, Maksymiliana Kozłowskiego, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Haliny Siemieniewskiej, Lucyny Siemińskiej, Andrzeja Waligórskiego) recytowali: Karina Bieszczad, Renata Zborowska, Kuba Muszik i Michał Pudełko. Wiersze traktowały o roli tańca w życiu człowieka i o specyficznej funkcji walca jako tańca oddającego rytm życia.

Piękne stare i nowe piosenki w rytmie na ¾ śpiewali:
zespół "13" z Pszczyńskiego UTW ("Niebo z moich stron")
  • Grzegorz Szwedka ("Dla nas walc" i "Jej portret")
  • Oliwia Rozmus ("Dmuchawce, latawce" i "Groszki i róże")
  • Grzegorz Wuwer ("Zabiorę cię właśnie tam" i "Niecierpliwi")
  • Magda Drobiec ("Noce i dnie" i "Przetańczyć całą noc")
  • Marek Peła ("Przedostatni walc" i "Za szkłem"
  • Renata Zborowska ("Pragnienie miłości" i "Czy to walc")


Obecni bardzo pozytywnie przyjęli ten program, podkreślali świetnie dobrane utwory (zarówno recytowane, jak i śpiewane) oraz bardzo dobre wykonanie. Po raz kolejny staraliśmy się stworzyć miły nastrój i sprawić, że nasi goście przeżyli chwilę wzruszenia oraz zadumy nad życiem.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 8 lutego na godz.18.00. Zaprezentujemy Państwu sympatyczny program walentynkowy.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj