Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 8 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1364

[ZDJĘCIA] XV Pielgrzymowicki Koncert Kolęd i Pastorałek

6 stycznia o godzinie 15.00 w kościele p.w. św. Katarzyny w Pielgrzymowicach odbył się tradycyjny, już piętnasty Koncert Kolęd i Pastorałek.

XV Pielgrzymowicki Koncert Kolęd i Pastorałek - 06.01.2019 · fot. UG Pawłowice


W Bożonarodzeniowej atmosferze, w uroczystość Trzech Króli wybrzmiały piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu pielgrzymowickich zespołów oraz zaproszonych gości. Po raz kolejny okazało się, że w Pielgrzymowicach utalentowanych dzieci, młodzieży i dorosłych nie brakuje.

W programie koncertu - wyśpiewanej modlitwy przy Bożym Żłóbku - wystąpił chór szkolny, uczniowie szkół muzycznych, zespół instrumentalny i instrumentalno - wokalny uczniów klasy III gimnazjum oraz "Pielgrzymowianie" . Wzruszającym momentem było wysłuchanie świątecznej piosenki w wykonaniu Patrycji - podopiecznej Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach.

Do udziału w tegorocznym koncercie zaproszenie przyjął chór "Animato" z Pawłowic, który zachwycił słuchaczy wykonaniem sześciu znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek.

W ostatniej części spotkania tradycyjnie zaprezentował się zespół "2+3": Aleksandra Dyrna, Andrzej Caniboł, Joanna Foltyn, Dominika Pilis i Wojciech Pilis oraz Piotr Karzełek - zaprzyjaźniony z członkami zespołu. Gromkimi brawami nagrodzono profesjonalny i niezwykle bogaty emocjonalnie występ, a dźwięki brawurowo wykonanej piosenki do muzyki z filmu "Misja" długo jeszcze brzmieć będą w uszach i sercach uczestników koncertu.

W ramach tego spotkania można było wspomóc zakup pompy insulinowej dla Karola - ucznia naszej szkoły i członka chóru szkolnego, który jest podopiecznym fundacji "Miej serce". Dzięki hojności dobrych ludzi - obecnych podczas koncertu w kościele w Pielgrzymowicach oraz parafian kościoła ewangelickiego w Golasowicach - na jej konto wpłacono 6370 zł.

Pomoc z założenia miała być bezinteresowna, ale okazało się, że podczas koncertu wszyscy uczestnicy obdarowani zostali bezcennym czasem spędzonym w towarzystwie muzyki wokalnej i instrumentalnej.

Nie zabrakło na koniec słów podziękowania. Wypowiedziała je najpierw mama Karola - wdzięczna za okazaną pomoc i wsparcie, a jej wypowiedź dopełnił ksiądz proboszcz wyrażając uznanie i gratulacje przede wszystkim dla pani Izabeli Pilis, która od piętnastu już lat organizuje i prowadzi koncerty kolędowe oraz przygotowuje do nich występujące zespoły. Tym razem okazało się wyraźnie, że wykonana muzyka dotknęła również ludzkich serc...

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.