Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1445

[ZDJĘCIA] Nie taka zima straszna - Diablak w Beskidzie Śląskim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Warunki pogodowe na niedzielę, 6 stycznia nie napawały optymizmem. Przez kilka wcześniejszych dni duży opad śniegu w górach całej Polski, drogi górskie średnio przejezdne, szlaki nieprzetarte a pogoda taka sobie. Jednak chęć wyrwania się z miasta, spróbowania "zimowych warunków" wzięła górę nad ciepłem mieszkania i oglądaniem zimy przez okno.

Nie taka zima straszna - Diablak w Beskidzie Śląskim - 6.01.2019 · fot. UKST Diablak


Mając w głowie przede wszystkim bezpieczeństwo własne i grupy oraz wariant wycofania się w razie konieczności, grupa turystów udała się na wycieczkę w Beskid Śląski zorganizowaną przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak". Trasa nie była szczególnie wymagająca a wycieczka miała planowany charakter rodzinny i wiodła z Brennej Leśnicy przez Stary Groń (798 m n.p.m.), Horzelicę do Brennej Centrum. Niby tylko 6 km, ale w warunkach zimowych to 6 kilometrów przecierania szlaku. Dzięki klubowym rakietom przejście nie sprawiło wielkich trudności a grupa pokonała trasę bez żadnych komplikacji czy przeszkód. Najważniejsze, że wszyscy w dobrych humorach dotarli do Brennej Centrum a ostatecznie wczesnym popołudniem do Pszczyny.

W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, podstawami topografii zasadami poruszanie się w warunkach zimowych.

Nie taka zima straszna - Diablak w Beskidzie Śląskim - 6.01.2019
Nie taka zima straszna - Diablak w Beskidzie Śląskim - 6.01.2019 · fot. UKST Diablak


Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:
  • 13.01.2019 - Beskid Mały Leskowiec
  • 18.01.2019 - zajęcia na ściance wspinaczkowej
  • 26.01.2019 - termy Chochołów i Zakopane
  • 03.02.2019 - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski (Soszów)
  • 24.02.2019 - wycieczka w Beskid Śląski (Barania Góra)

UKST Diablak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.