pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 20 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2761

Wiedeński jarmark świąteczny - wycieczka uczniów z PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

13 grudnia grupa młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie oraz młodzież uczestnicząca w zajęciach Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, udała się na wycieczkę do Wiednia.

Reklama

Wiedeński jarmark świąteczny - wycieczka uczniów z PZS nr 2


Jak wiadomo grudzień to doskonały czas na wycieczkę do stolicy Austrii. W dzień można poznawać atrakcje turystyczne miasta, a po zmroku chłonąć niesamowitą atmosferę jarmarku świątecznego wraz z jego dobrodziejstwami.

Podczas tego zagranicznego wyjazdu uczniowie mieli okazję podszkolić swoje umiejętności językowe oraz poznać nieco bliżej tradycje adwentowe i obyczaje stanowiące kulturę krajów niemieckojęzycznych. Ta wyprawa pozwoliła zgłębić wiele ciekawostek dotyczących historii Wiednia, które w interesujący, rzeczowy i dowcipny przekazywała Beata Wituła, nauczycielka z PZS nr 2.

Opowieści te jeszcze bardziej uatrakcyjniały kolejne miejsca i zabytki, jakie pojawiały się na trasie zwiedzania. Wśród nich były: Katedra św. Szczepana, przepiękna Opera Wiedeńska, niesamowity ( i pod względem barw, jak i kształtów) Hundertwasserhaus oraz jeden z największych kompleksów pałacowych na świecie - Hofburg, na terenie którego uczniowie mogli zwiedzić bogaty Skarbiec. Przy Marie-Theresien-Platz uwagę przykuwał monumentalny gmach - Naturhistorisches Museum. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć zgromadzone tutaj bogate eksponaty (np. skamieliny z czasów prehistorycznych, kolekcję meteorytów, salę dinozaurów).

Godziny popołudniowe przepięknie rozświetliły niemalże całe miasto. Kolorowe światełka, świąteczne melodie, gwar Wiedeńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego na Placu Ratuszowym. W pamięci tej 60-cio osobowej grupy zostanie wiele wyjątkowych obrazów. Liczne stoiska oferujące oryginalne prezenty świąteczne, ozdoby choinkowe, wyśmienite pyszności, słodycze. Tuż obok w parku - dwa duże lodowiska i kilkusetmetrowe ślizgawki, które zachęcają do bardziej aktywnego wypoczynku. Nad głowami spokojnie spacerujących ludzi - drzewa mieniące się świątecznym blaskiem, wśród których największe wrażenie robi słynne "drzewko miłości" z charakterystycznymi czerwonymi serduszkami zamiast liści.

Na własnej skórze, albo języku, niektórzy przekonali się jest różnica między "prawdziwym tortem Sachera", a "oryginalnym tortem Sachera".

Wyjazd zorganizowany pod opieką nauczycielek PZS nr 2 - p. B. Wituły, p. J. Grabiec i p. E. Wanot.

PZS nr 2 w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj