pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 27 października 2018
  • wyświetleń: 2346

[ZDJĘCIA] Jesień w Beskidach z UKST "Diablak"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

21 październik Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" zorganizował dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego i nie tylko wycieczkę w Beskid Żywiecki.

Jesień w Beskidach z UKST „Diablak” - 21.10.2018 · fot. UKST Diablak


Mimo średnio sprzyjającej aury mgliście, ciut deszczowo przygotowana zaplanowana trasa przyniosła uczestnikom wycieczki wiele niezapomnianych wrażeń. Turyści trasę rozpoczęli w Rycerce Kolonii skąd udali się na Wielką Raczę (1236 m n.p.m.) a następnie po krótkim odpoczynku szlakiem czerwonym przeszli do urokliwego schroniska na Przegibku. W schronisku grupa miała możliwość posilania się a następnie rozpoczęła zejście do Rycerki Kolonii. Ostatecznie trasa okazała się średnio długa: 18 km i 890 m przewyższeń. Dzięki tej wycieczce uczestnicy mogli podziwiać jesień w Beskidach w trochę innej niż słonecznej odsłonie. Po około 7 godzinach wędrówki, licząc z odpoczynkami, grupa rozpoczęła powrót, by ostatecznie o 17:00 zameldować się w Pszczynie.

Podczas wędrówki uczestnikom została przedstawiona przede wszystkim topografia obszaru wycieczki i pobliskich pasm górskich, wraz z anegdotami na temat wybranych gór. Pokrótce przedstawiono również historię Żywiecczyzny.Zwrócono także uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po górach.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
11.11.2018r. - wycieczka w Beskid Żywiecki (Romanka)
18.11.2018r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj