pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 25 października 2018
  • wyświetleń: 1569

Chór "Lutnia" na festiwalu w Bielsku-Białej

W dniach 18 do 20 października w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej odbył się XIV Międzynarodowy Festiwal Chórów "Gaude Cantem". W festiwalu wziął udział pszczyński Chór Mieszany "Lutnia".

Chór „Lutnia” na festiwalu w Bielsku-Białej
Chór "Lutnia" na festiwalu w Bielsku-Białej · fot. Chór "Lutnia"


Chór "Lutnia" obchodził w ubiegłym roku 110-lecie nieprzerwanej działalności. Również średnia wieku śpiewaków jest dojrzała, dlatego chór wystąpił na festiwalu w kategorii Chórów Seniora uzyskując brązowy dyplom. Chórem dyrygowała mgr Lilianna Czajkowska.

W ramach imprez towarzyszących w sobotę, 20-go października Chór "Lutnia" wraz z chórem "Pražká kantiléna" wykonały koncert w Domu Kultury w Kozach, który zakończył się wspaniałym, międzynarodowym aplauzem.

Chór "Lutnia" na festiwalu w Bielsku-Białej


Również w sobotę w imponującej auli koncertowej bielskiego Zespołu Szkół Muzycznych odbył się patriotyczny koncert festiwalowy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W festiwalu udział wzięło 15 chórów z całej Polski, od Porąbki i Ustronia aż po Szczecin i Police, 4 chóry z Czech i 1 ze Słowacji. Patronat honorowy na festiwalem między innymi objęli Prezydent Miasta Bielska-Białej
Jacek Krywult oraz bielski starosta Andrzej Płonka.

Cały festiwal przebiegał w ciepłej i radosnej atmosferze i sprzyjał zawieraniu przyjacielskich kontaktów pomiędzy chórzystami z różnych miast.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.