pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 18 października 2018
  • wyświetleń: 1342

[ZDJĘCIA] Wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Wielka Rycerzowa 1226 m n.p.m. to góra w Beskidzie Żywieckim o sporej wysokości szczególnie dla młodych turystów. Dlatego też ten szczyt stał się celem niedzielnej wycieczki przygotowanej przez UKST "DIABLAK" dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego i nie tylko.

Wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki - 7.10.2018 · fot. Diablak


W niedzielę, 7 października na zbiórce stawiły się przede wszystkim rodziny z dziećmi, a także indywidualni dorośli turyści. Przy sprzyjającej bardzo pogodzie grupa pojechała do Rycerki, skąd przez Mladą Horę i Małą Rycerzową, po spokojnym niemęczącym spacerze, zdobyła szczyt. Następnie ze szczytu, na krótki odpoczynek, turyści udali się do bacówki na Rycerzowej. Po przerwie turyści zeszli do Soblówki. Przejście trasy odbywało się jak zwykle w prawdziwie rodzinnej atmosferze.

W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z geografią ogólną obszaru wycieczki i sąsiadujących pasm górskich oraz historią terenu. Omówiono także ogólną geologię Beskidu Żywieckiego. Uczestnikom przybliżono również historię terenu i miast znajdujących się na trasie przejazdu a także wybranych zabytków, omówiono podstawy topografii obszaru wycieczki oraz informacje ogólne dotyczące lasów i drzewostanu.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki - 7.10.2018
Wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki - 7.10.2018 · fot. Diablak


Jako organizatorzy cieszymy się z zainteresowania naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
  • 11.11.2018r. - wycieczka w Beskid Żywiecki,
  • 18.11.2018r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski
  • 01.12.2018r. - DREZNO - jarmark bożonarodzeniowy,
  • 09.12.2018r. - wycieczka w Beskid Mały.


Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, są lub będą dostępne na stronie klubu.

UKST Diablak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj