pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 października 2018
  • wyświetleń: 1373

[ZDJĘCIA] Spotkanie z Joanną Fabicką w Pszczynie

2 października uczniowie Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych gościli w murach szkoły niezwykłą osobę. Odwiedziła ich pisarka - pani Joanna Fabicka.

Spotkanie z Joanną Fabicką - 02.10.2018 · fot. M-PBP Pszczyna


Dzieci wysłuchały historyjki o Amelce Dokuczalskiej i jej niesfornych rękach. Mimo, że bohaterka książki jest przedszkolakiem, to psikus, który zrobiły jej własne ręce, może nieco przerazić, ale i dać do myślenia wszystkim czytelnikom. Uczniowie wraz z panią Joanną, wykonywali różne gesty i zadania, sprawdzali czy ich ręce są posłuszne. Następnie każde dziecko odrysowywało swoje dłonie, przedstawiając ich dwa oblicza - dobrą i złą.

Dwie tury spotkań odbyły się w bardzo przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło przytulania i miłych gestów podopiecznych. Dziękujemy dzieciom i wychowawcom za aktywny udział.

Spotkanie autorskie z panią Joanną Fabicką należy do jednego z szeregu działań projektu "Baśń łączy pokolenia" realizowanego w ramach programu "Partnerstwo dla książki". Partnerami są Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie oraz Stowarzyszenie "Razem" dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Joanna Fabicka - Łodzianka mieszkająca w Warszawie. Z wykształcenia filmoznawczyni, z zawodu pisarka, poetka i scenarzystka. Zanim zaczęła pisać, pracowała w łódzkiej Filmówce (montowała m.in. nominowaną do Oscara Męską sprawę w reżyserii Sławomira Fabickiego).

Autorka książek zarówno dla dzieci, m.in. wielokrotnie nagradzanej Rutki, jak i dla dorosłych (Second Hand, Idę w tango. Romans histeryczny, #me). Popularność przyniosła jej bestsellerowa, humorystyczna, uwielbiana przez czytelników seria o dojrzewaniu Rudolfa Gąbczaka.

Jej książka dla dzieci Rutka została uhonorowana przez IBBY Nagrodą Główną i tytułem "Książka Roku 2016" oraz wpisana przez Internationale Jugendbibliothek na międzynarodową listę Białych Kruków The White Ravens 2017.

Żona reżysera Sławomira Fabickiego, mama dwóch córek.
(Biogram pochodzi ze strony lubimyczytac.pl)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

new / pless.pl, źródło: M-PBP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.