pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 9 października 2018
  • wyświetleń: 1539

Sukces Pszczyńskich Grup Artystycznych UTW

W sobotę, 6 października w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się V Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów. To przedsięwzięcie realizowane jest przez Oświęcimskie Centrum Kultury i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Oświęcimiu, a patronuje mu Prezydent Miasta Oświęcim.

Sukces Pszczyńskich Grup Artystycznych UTW · fot. Oświęcimskie Centrum Kultury


Uczestnikami imprezy były zespoły artystyczne działające w ramach Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W sobotnim spotkaniu wzięły udział 32 zespoły (ponad 500 uczestników) z 17 miejscowości: Alwerni, Będzina, Bytomia, Chrzanowa, Jaworzna, Kłomnic, Koziegłów, Libiąża, Oświęcimia, Miechowa, Mielca, Pszczyny, Tarnowskich Gór, Świątnik Górnych, Wadowic, Wodzisławia Śląskiego oraz Żor.

Prezentacje konkursowe odbywały się w pięciu kategoriach: kabaret, zespoły wokalne, chóry, małe formy teatralne, taniec. Występy oceniało jury w składzie: Lidia Bogaczówna (aktorka), Janusz Toczek (poeta, teatrolog, pedagog), Joanna Kasperek-Szymonik (wokalistka, pedagog wokalny), Bernadetta Majcher (nauczyciel kształcenia słuchu, muzyk), Kinga Duda (instruktor tańca), Jacek Kremer (instruktor tańca).

Miło nam poinformować, że zespoły artystyczne z Pszczyny zaprezentowały się wspaniale i sięgnęły po główne nagrody. Wystawiliśmy swoich przedstawicieli w trzech kategoriach: zespoły wokalne, chóry i małe formy teatralne.

Sukces Pszczyńskich Grup Artystycznych UTW
Sukces Pszczyńskich Grup Artystycznych UTW · fot. Oświęcimskie Centrum Kultury


Jako pierwszy wystąpił zespół "Trzynastka" prowadzony przez Renatę Zborowską. Stylowo ubrane panie przeniosły widzów w okres dwudziestolecia międzywojennego, a swój występ zatytułowały "To nam zostało z tych lat czyli mix piosenek o miłości".

W kolejnej kategorii wokalnej wspaniale zaprezentował się nasz chór "Canto Grazioso". Panie zaśpiewały "Hymn do nocy", "Dzieweczkę ze Śląska" i "Lady be good". Chórem dyrygowała Halina Rawecka-Czernik, a akompaniowała Iwona Łapeta.

W kategorii małych form teatralnych wystąpiła grupa "Pod Kapeluszem" prowadzona przez Mariannę Kurczab. Zespół przedstawił bardzo zabawną scenkę "Na deptaku w Ciechocinku".

Sukces Pszczyńskich Grup Artystycznych UTW
Sukces Pszczyńskich Grup Artystycznych UTW · fot. Oświęcimskie Centrum Kultury


Wszystkie nasze występy zostały bardzo gorąco przyjęte przez licznie zgromadzoną widownię. Spodobaliśmy się też jurorom, bo nasze prezentacje przyniosły nam główne nagrody. Miło nam, że nasze pasje, zainteresowania i praca nad repertuarem przyniosła w tym roku takie efekty. Cieszymy się, że zespoły artystyczne z Pszczyny godnie reprezentują nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku.

A może Ty zechcesz do nas dołączyć?

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.