pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 9 października 2018
  • 24 października 2018
  • wyświetleń: 3560

"Opera na wynos" - trochę strasznie, ale zabawnie

Kabaret muzyczny "Opera na wynos" gościł na deskach Pszczyńskiego Centrum Kultury po raz drugi. Tym razem artyści zaprosili widzów na zabawny spektakl "Upiorki w operze".

Spektakl "Upiorki w Operze" w Pszczyńskim Centrum Kultury - 21.10.2018 · fot. Barbara Solarska


W niedzielę, 21 października o godzinie 17.00 mieliśmy okazję przenieść się w świat muzyki klasycznej pokazanej z wielkim przymrużeniem oka.

Akcja prezentowanego spektaklu toczy się na zamku hrabiego Drakuli, gdzie bohater oddaje się w towarzystwie służącego Gacka (który chce też być wampirem i zazdrości swemu panu kontaktów z wielkimi postaciami tego świata) wspomnieniom o swojej bujnej przeszłości. W roli hrabiego wystąpił Leszek Solarski - znakomity śpiewak operowy (bas), a Gackiem był Przemek Winnicki - równie znakomity pianista.

Obaj artyści są ludźmi z ogromnym zacięciem komediowym. Świetnie bawią się wymyśloną przez siebie sytuacją i przy okazji prezentują swoje wielkie talenty. Leszek Solarski z lekkością i swadą wykonuje wielkie arie operowe (tym razem w języku polskim), natomiast Przemek Winnicki prezentuje znane kompozycje klasyczne we własnej rewelacyjnej wprost interpretacji. Mogliśmy więc posłuchać utworów Mozarta, Bacha, Beethovena, Liszta, które stanowiły piękne przerywniki w opowiadanej przez Drakulę historii swego życia i niesamowitych przygód bohatera i jego damy serca - Królowej Nocy. Popijając "krew" swych ofiar, Drakula śpiewa arie operowe (między innymi słynną arię torreadora) oraz dowcipną historię "Dziad i baba". Na zakończenie pojawił się też fragment "Skrzypka na dachu". A wszystko przedstawione w sposób lekki, łatwy i przyjemny.

Widzowie świetnie się bawili na tym koncercie, podziwiając kunszt obu panów. Na pewno po zakończeniu spektaklu wszyscy czuli niedosyt, bo chciałoby się słuchać tych artystów jeszcze i jeszcze. Pokazują oni bowiem, że muzykę klasyczną można interpretować i odbierać także w inny, nieco komediowy sposób i to wcale nie odbiera jej uroku.

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.