pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 11 września 2018
  • wyświetleń: 1106

[ZDJĘCIA] Narodowe Czytanie w bibliotece w Pawłowicach

Biblioteka publiczna z Pawłowic włączyła się w 7. edycję ogólnopolskiej akcji "Narodowego Czytania", która popularyzuje najwybitniejsze dzieła polskiej literatury, obchodzoną pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Narodowe Czytanie w bibliotece w Pawłowicach - 09.2018 · fot. UG Pawłowice


W tym wyjątkowym roku jubileuszu 100. rocznicy odzyskania niepodległości lekturą Narodowego Czytania było "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Do wspólnego czytania organizowanego we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury zaproszono młodzież, mieszkańców oraz instruktorów artystycznych GOK. Czytanie przeplatane było dyskusją na temat trudnej sytuacji społecznej tamtych lat oraz refleksjami uczestników związanymi z treścią tej lektury.

Każdy ze zgromadzonych w czytelni GBP miał możliwość uzyskania okolicznościowej pieczęci w przyniesionych przez siebie egzemplarzach. Wszyscy, którzy odwiedzili w tym dniu bibliotekę mogli posłuchać audiobooka "Przedwiośnie" w interpretacji Bartosza Mazura. Dodatkowo można było zobaczyć wystawę "Z myślą o Niepodległej 1918-1939 - życie społeczne gminy", stworzoną ze zdjęć przekazanych bibliotece przez mieszkańców.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.