pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 24 lipca 2018
  • wyświetleń: 1868

[ZDJĘCIA] Wycieczka rodzinna w Beskid Śląski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Beskid Węgierski to niezbyt długi grzbiet górski stanowiący fragment Pasma Wiślańskiego. Wędrując nim turysta zdobywa takie szczyty jak Grabowa (907 m n.p.m.), Kotarz (985 m n.p.m.) i Hyrca (929 m n.p.m.). Dlatego też ten grzbiet stał się celem niedzielnej wycieczki przygotowanej przez UKST "Diablak" dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego i nie tylko. 22 lipca br. na zbiórce stawiły się przede wszystkim rodziny z dziećmi a także indywidualni dorośli turyści.

Wycieczka rodzinna w Beskid Śląski - 22.07.2018 · fot. UKST Diablak


Grupa pojechała na Przełęcz Salmopolską, skąd czerwonym i żółtym szlakiem, po spokojnym niemęczącym spacerze, zdobyła wszystkie wymienione szczyty szczyt i dotarła do Przełęczy Karkoszczonka. W tym miejscu znalazł się czas na dłuższy relaksujący odpoczynek w Chacie Wuja Toma skąd po przerwie żółtym szlakiem turyści zeszli do Szczyrku Biłej. Przejście trasy odbywało się jak zwykle w prawdziwie rodzinnej atmosferze przy sprzyjającej słonecznej pogodzie.

W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z geografią ogólną obszaru wycieczki i sąsiadujących pasm górskich oraz historią terenu. Omówiono także ogólną geologię Beskidu Śląskiego. Uczestnikom przybliżono również historię miast znajdujących się na trasie przejazdu a także wybranych zabytków, omówiono podstawy topografii obszaru wycieczki oraz informacje ogólne dotyczące lasów i drzewostanu.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z zainteresowania naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
05.08.2018r. - wycieczka w Tatry Zachodnie (Czerwone Wierchy)
12.08.2018r. - wycieczka rodzinna w Beskid Mały
18.08.2018r. - Termy Chochołowskie i Zakopane

Zapraszamy!
UKST "Diablak"

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj