pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 11 maja 2018
  • wyświetleń: 1051

[ZDJĘCIA] XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w gminie Pawłowice

W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w gminie Pawłowice odbywają się liczne imprezy promujące literaturę, szczególnie wśród najmłodszych czytelników.

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w gminie Pawłowice - 05.2018 · fot. UG Pawłowice


W czwartek zawitał na plac przy Urzędzie Gminy bajkowy korowód przedszkolaków. Najmłodsi przebrani w barwne stroje przypominali o swoich ulubionych postaciach z bajek. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Jaś i Małgosia, Niepublicznego Przedszkola Iskierka, Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP im. Bł. Edmunda Bojanowskiego oraz Publicznego Przedszkola nr 1 maszerowały wokół placu przy UG bawiąc się do słów wiersza "Lokomotywa" Juliana Tuwima. W rolę maszynisty wcieliła się sekretarz gminy Joanna Śmieja, która rozdawała uczestnikom korowodów cukierki. Następnie impreza przeniosłasię do Parku im ks. prof. Pisarka, w którym Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała liczne zgadywanki, konkursy i zabawy. Ochotnicy mogli wystąpić również na scenie, aktywnie uczestnicząc w inscenizacji "Rzepki" Juliana Tuwima. Wydarzeniu, jak co roku, towarzyszyła radosna pełna energii i zaangażowania atmosfera.

Tydzień bibliotek w gminie Pawłowice stał się także okazją do zorganizowania spotkania ze znaną i lubianą pisarką dziecięcą - Ewą Chotomską, autorką takich wierszy jak "Kuchenny Alfabet w Zagadkach", "Zając Poziomka". Gość specjalny spotkał się z młodymi czytelnikami w Szkole Podstawowej nr 1 w Pielgrzymowicach 8 maja. Zaś dzień później filia w Golasowicach wraz z biblioteką szkolną tutejszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zorganizowały spotkanie dla klas I-III z okazji pasowania na czytelnika uczniów klasy I. Z tej okazji uczniowie zobaczyli teatrzyk "Hece w bibliotece", który miał im przybliżyć zasady wypożyczania książek oraz zwyczaje panujące w bibliotece. Na koniec spotkania młodzi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, a w prezencie otrzymali zakładkę do książki.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.