pless.pl

Reklama

Rozrywka

 • 9 maja 2018
 • 23 maja 2018
 • wyświetleń: 4402

[WIDEO, ZDJĘCIA] Poezja i Muzyka pod "13" o matkach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

W piątek, 18 maja o godzinie 18.00 rozpoczęło się w "13" kolejne spotkanie poetycko-muzyczne. Tym razem z okazji zbliżającego się Dnia Matki repertuar wieczoru związany był z tą najważniejszą dla każdego człowieka osobą.

ReklamaPrzy filiżance smacznej kawy i aromatycznej herbaty oraz słodkich przekąskach licznie przybyli goście wysłuchali z wielkim wzruszeniem wierszy najwybitniejszych polskich poetów. Utwory Józefa Barana, Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Kubiaka, Juliusza Słowackiego, Józefa Czechowicza, Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, Jana Twardowskiego, Stanisława Wyspiańskiego i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego recytowali: Renata Zborowska, Kamil Widłok, Marcin Piech i Michał Pudełko.

Starannie dobrane piosenki uzupełniły i dopełniły treści utworów poetyckich poświęconych matkom. Piosenki pochodziły z różnych lat (od 1958 po 2016 rok), reprezentowały różne gatunki muzyczne i spopularyzowane były przez znanych i lubianych wykonawców. A na piątkowym spotkaniu wykonane były przez wokalistów z "13". I tak goście wysłuchali:
 • "Co się stało z mamą?" z repertuaru Maryli Rodowicz w wykonaniu Roksany Sawickiej
 • "Matko moja, ja wiem" (pieśń z repertuaru wybitnego śpiewaka operowego Bernarda Ładysza) - zaśpiewał zespół "Trzynastka" (UTW)
 • "List do matki" Violety Villas z 1964 roku i "Dłoń" Natalii Kukulskiej z 1996 roku w interpretacji Magdy Drobiec
 • "List do M." Dżemu zaśpiewany przez Grzegorza Wuwera
 • "Jestem mamą" z repertuaru Natalii Niemen wykonała Paulina Chodura
 • "Prywatna Madonna" z muzyką Seweryna Krajewskiego w interpretacji Oliwii Rozmus
 • "Piosenka dla matki" z repertuaru Ireny Santor i "Do widzenia mamo" Jacka Lecha zaprezentowane przez Renatę Zborowską
 • "Mamo" Adama Stachowiaka zaśpiewał Marek Peła
 • "Mamo, nasza mamo" zespołu Niebiesko - czarni I Czesława Niemena wykonał Szymon Kaul
 • "Mamo, córko" z repertuaru Edyty Gepfert przedstawił duet: Magda Drobiec i Renata Zborowska
 • "Mamo, bark mi słów" Ryszarda Rynkowskiego ze słowami Jacka Cygana zaśpiewał cały zespół


Poezja i Muzyka pod "13" o matkach - 18.05.2018 · fot. Dominika Pałyz


Na koniec wszyscy goście i wykonawcy wykonali wspólnie niezapomnianą piosenkę Wojciecha Młynarskiego "Nie ma jak u mamy".

Całość repertuaru była dobrze przemyślana i przygotowana (takie jest przynajmniej zdanie gości, którzy jak zwykle nie szczędzili miłych słów po koncercie). Nie zabrakło więc wzruszeń, zamyślenia, refleksji, uśmiechu i rozbawienia.

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy zechcieli poświęcić chwilę na spotkanie z piękna poezją i równie piękną piosenką. Dziękuję za wszystkie miłe słowa i dowody uznania dla wykonawców.

W imieniu opiekunów bezdomnych zwierząt dziękuję, że pamiętacie Państwo o karmie dla psów i kotów z "Arkadii".

Zapraszam na zakończenie VII sezonu "Poezji i muzyki pod 13". Tym razem spotkanie odbędzie się wyjątkowo we wtorek, 19 czerwca. Poświęcimy je twórczości Zbigniewa Wodeckiego w rocznicę jego odejścia do lepszego świata. Czekamy na Państwa jak zwykle z filiżanką dobrej kawy i aromatycznej herbaty oraz czymś słodkim do przegryzienia przed koncertem. A będzie czego posłuchać!

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj