Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 27 kwietnia 2018
  • 2 maja 2018
  • wyświetleń: 1728

Wycieczka w Beskid Żywiecki: pasmo Policy z UKST "Diablak"

Za nami:

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" serdecznie zaprasza 6 maja na wycieczkę w Beskid Żywiecki w Pasmo Policy.

Celem naszej wycieczki jest Polica - jeden z najwyższych szczytów polskich Beskidów oraz poznanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych wschodniej części Beskidu Żywieckiego. Podczas wędrówki odwiedzimy m.in. schronisko na Hali Krupowej i zobaczymy Wodospad na Mosornym Potoku - prawdopodobnie najpiękniejszy z wodospadów Beskidu Żywieckiego.

Trasa wiedzie głównie grzbietem górskim i częściowo prowadzi lasem. W razie niesprzyjających warunków trasa przejścia pieszego zostanie zmodyfikowana tak, by nie narażać uczestników na niebezpieczeństwa. Zakładana trasa: Zawoja Mosorne - Cyl Hali Śmietanowej - Polica - Przełęcz Kucałowa - Sidzina, dystans 16 km, czas przejścia około 5,5 godz. suma przewyższeń 870 m.

Koszt wycieczki to 16 zł - uczniowie z gminy Pszczyna, 45 zł - pozostałe osoby. Szczegóły i możliwość zapisania się znajdują się na stronie: www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci/2018/06.05.2018_wycieczka_zaproszenie.php

Adresaci wycieczki:
  • uczniowie gimnazjów indywidualnie lub grupy pod opieka nauczyciela,
  • uczniowie szkół ponadgimnazjalnych indywidualnie lub grupy pod opieka nauczyciela,
  • szkolne koła turystyczne,
  • dorośli turyści.

Agnieszka i Artur Wojciechowie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.