pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 13 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2236

W kwietniu bądź niebieski! - miesiąc świadomości autyzmu w PP 21

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

2. kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

W kwietniu bądź niebieski! - miesiąc świadomości autyzmu w PP 21 - 04.2018 · fot. Przedszkole Publiczne nr 21


Choć autyzm jest jednym z najczęstszych zaburzeń rozwojowych (dotyka 1 na 300 dzieci w Polsce i 1% całej populacji ludzi na świecie), to wiedza na jego temat w społeczeństwie jest wciąż bardzo niska, a osoby nim dotknięte często spotykają się z krzywdzącymi komentarzami. Przedszkole Publiczne nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie po raz kolejny przyłączyło się do corocznych obchodów akcji "Na niebiesko dla autyzmu". W tym dniu wszystkie przedszkolaki na znak solidarności z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, przyszły ubrane w odzież koloru niebieskiego.

W naszym przedszkolu funkcjonują trzy grupy specjalne, w tym dla dzieci z autyzmem. Na co dzień organizujemy warsztaty i zajęcia integracyjne, dzięki którym dzieci z grup ogólnodostępnych i niepełnosprawne poprzez wspólną zabawę i pracę, uczą się większej tolerancji wobec innych, odpowiedzialności i życzliwości, otwartości na innych, mają większą świadomość tego, że nie wszyscy są jednakowi. Włączenie się do akcji "Light it up blue" jest pretekstem do poszerzania wiedzy na temat autyzmu wśród dzieci i rodziców w atmosferze wspólnej zabawy, radości i wzajemnego szacunku.

Ewa Mazurkiewicz

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj