pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 września 2005
  • wyświetleń: 6549

Zakończona Pielgrzymka

Zakończona  Pielgrzymka


O Filipie Rudnickim i „Butcher's Films” pisaliśmy już w serwisie kulturalnym. Ta niezależna wytwórnia filmowa może wpisać na swoje konto kolejny sukces: zakończenie zdjęć do nowego filmu „Pielgrzymka”. Jak wyglądała praca nad filmem, przeczytajcie sprawozdanie z planu samego reżysera i scenarzysty – Filipa Rudnickiego.

..."Prace nad "Pielgrzymką" ruszyły pełną parą. W zeszły czwartek (18 sierpnia) ekipa przeniosła się na 5 dni do Krakowa w celu nagrania dużego fragmentu filmu. Większość zaplanowanych scen została już nakręcona. Wiązało się to ze sporą ilością "papierkowej roboty" - czyli chodzenia po różnych instytucjach i załatwiania pozwoleń na kręcenie (dom dziecka, dworzec kolejowy, kafejka internetowa, urząd miasta itp.). Praca przebiegała sprawnie, choć nie obyło się bez napiętej atmosfery, która zawsze towarzyszy pracy na termin. We wszystkich scenach brał udział Adam Pudełko (Michał - główny bohater), a w części Katarzyna Łacisz (Kaśka - koleżanka Michała). Na planie był też Maciej Glinianowicz, który kręci dokument o powstawaniu filmu, o roboczym tytule "Pielgrzymka. Śladami ekipy filmowej". Do ciekawszych scen należała ta, w której banda oprychów okradła i pobiła głównego bohatera - Michała. Oprychów zgodzili się zagrać członkowie krakowskiej kapeli metalowej ADHD (m.in. Leszek Górniak i Conrad Power). Przed nami jeszcze sporo pracy - ponowne zdjęcia w Częstochowie i kilku innych miejscach. Trzeba jeszcze raz nakręcić materiał, który z przyczyn technicznych jest po prostu do wyrzucenia. Taki nieszczęśliwy wypadek znacznie utrudnił prace nad tym filmem i podciął na chwile skrzydła całej ekipie, ale po kilku dniach byliśmy znowu zdeterminowani, aby dopiąć swego i ukończyć ten film."

I Jeszcze refleksje Filipa po ukończeniu zdjęć:

Film "Pielgrzymka" okazał się być przedsięwzięciem na znacznie szerszą skalę, niż mogło się to wydawać na początku. Już na samym początku trzeba było powołać kogoś na stanowisko kierownika produkcji, gdyż scenariusz przewidywał zdjęcia w wielu miejscach, w których kręcenie filmu było kłopotliwe z powodów organizacyjnych. Zadanie to powierzyłem Maciejowi Glinianowiczowi, który zorganizował większość plenerów i wnętrz w Krakowie. W Częstochowie natomiast zajęła się tym Barbara Stec-Galon. Początkowe problemy techniczne, w ostatecznym rozrachunku okazały się być przestrogą, ale i okazją nad zastanowieniem się nad nakręconymi scenami. Kiedy nagrywaliśmy je po raz drugi, wprowadziłem kilka zmian, które powinny wyjść filmowi na korzyść. Kilka scen nagrywaliśmy też w okolicach Pszczyny, np. małą stacyjkę zagrał "dworzec" w Radostowicach. Pszczyna była też dobrym miejscem na nagrywanie dźwięków do filmu - np. odgłosy parku. Dzięki uprzejmości pracowników pszczyńskiego dworca udało się też nagrać dźwięk zapowiadania pociagu, który będzie udawał ten z krakowskiego dworca. Teraz jestem na ukończeniu montażu wstępnej wersji filmu. Zostanie ona wysłana Marcinowi Cyronkowi, który zajmie się oprawą muzyczną. Trwają też pertraktacje z pewnym jazzbandem, by zajął się wykonaniem muzyki Marcina Cyronka.

A o czym jest sam film? To opowieść byłego wychowanka Domu Dziecka, który opuszcza jego mury w wieku 18 lat i postanawia odnaleźć dziadka. Jedyną osobę, która wiąże się dla niego z ciepłymi wspomnieniami. I tak Michał – bo tak nazywa się główny bohater- rozpoczyna swoją wyprawę z Kasią. Jakie przeciwności losu staną mu na drodze? Z pewnością wspomnienia ojca, który w dzieciństwie zmuszał go do modlitwy i regularnych wizyt w kościele.

Scenarzystą,reżyserem, autorem zdjęć i montażystą jest Filip Rudnicki, muzyką zajął się Marcin Cyronek. Wystepują: Adam Pudełko, Katarzyna Łacisz, Krzysztof Galon, Leszek Michalski, Piotr Jakóbek, Leszek Górniak, Conrad Power, Karol Górniak, Tomek Lenik, Barbara Galon, Maciej Glinianowicz i inni. Kierownictwo produkcji: Maciej Glinianowicz (Kraków) i Barbara Galon (Częstochowa), Filip Rudnicki. Produkcja: BUTCHER's FILMS www.butchers-films.prv.pl>www.butchers-films.pl

O tym gdzie i kiedy film będzie można zobaczyć oczywiście Was poinformujemy, a ekipie gratulujemy!

A.O. / pless.pl

Zakończona Pielgrzymka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.