pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 15 marca 2018
  • wyświetleń: 2263

W świecie dinozaurów - warsztaty integracyjne w Przedszkolu nr 21

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

W trosce o integrację dzieci niepełnosprawnych z przedszkolakami grup ogólnodostępnych, Przedszkole Publiczne nr 21 organizuje cykliczne warsztaty tematyczne, które są przez maluchów uwielbiane i zawsze wyczekiwane.

W świecie dinozaurów - warsztaty integracyjne w Przedszkolu Publicznym nr 21 - 03.2018 · fot. Aneta Michalik


W pierwszym tygodniu marca dzieci z grup specjalnych zaprosiły na zajęcia swoich kolegów. Razem poznaliśmy tajemnice prehistorycznego świata. Dzieci miały możliwość zamienienia się w archeologów i wydobycia ze skamieniałości dinozaurów, które towarzyszyły im przez cały dzień. Dużą dawkę pozytywnej radości dało przedszkolakom precyzyjne posługiwanie się pędzelkami, znalezienie kości i ułożenie w całość szkieletu dinozaura. Dzieci z zaciekawieniem oglądały również prezentację multimedialną, na której zamieszczone były ilustracje i ciekawostki nt. tych wielkich zwierząt. Na koniec nasze dzieci zmierzyły się z kilkoma zadaniami matematycznymi - oczywiście doskonale sobie z nimi poradziły.

Tematyczne zajęcia integrujące organizowane w naszym przedszkolu są bardzo wartościowe. Dzieci przede wszystkim uczą się empatii i tolerancji, ale także pracują wszystkimi zmysłami, rozwijają wyobraźnię i kreatywne myślenie.

Aneta Michalik

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj