pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 21 lutego 2018
  • 26 marca 2018
  • wyświetleń: 3750

[ZDJĘCIA] X edycja Konkursu Wiedzy o Gminie Pawłowice

24 uczestników konkursu spotkało się 22 marca w Centrum Kultury, aby sprawdzić swoją wiedzę o gminie Pawłowice.

X edycja Konkursu Wiedzy o Gminie Pawłowice - 22.03.2018 · fot. GOK Pawłowice


Na test pisemny przeznaczono sześćdziesiąt minut, ale większość uczestników wychodziła przed czasem. Pytaniem, które nikomu nie sprawiło problemów, było dopasowanie loga do nazwy gminnej instytucji. Gorzej było w przypadku fotografii osób pełniących funkcje publiczne. Zawodnicy nie zawsze wiedzieli, jak nazywa się sołtys, dyrektor szkoły czy samorządowiec. Jeszcze więcej trudności sprawiły stare zdjęcia przedstawiające obiekty, których już nie ma, albo dziś wyglądają zupełnie inaczej: drewniany kościół w Warszowicach, dom rodzinny Karola Miarki w Pielgrzymowicach czy mleczarnia w Pawłowicach dla wielu były prawdziwym wyzwaniem. Najliczniej reprezentowaną grupą byli gimnazjaliści i uczniowie VII klasy szkoły podstawowej, ale najwięcej punktów zdobył wielokrotny uczestnik konkursu Tomasz Nogły z Pawłowic, który uczy się w I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Tomasz zdobył 91 punktów na 102 możliwe!

W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczniowie wzięli udział w potyczkach drużynowych, które były przede wszystkim okazją do zabawy i pozbycia się stresu. Prowadzili je instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury. W konkurencji drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach.

Nagrody dla zwycięzców w postaci kart podarunkowych do księgarni wręczył wójt gminy Franciszek Dziendziel. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również drobne upominki z gminy Pawłowice.

Lista laureatów:

Kategoria A (kl. IV-VI)
1. Dominika Molitor / ZSP Pawłowice
2. Justyna Czechowska / ZSP Pawłowice

Kategoria B (kl. VII i gimnazjalne)
1. Dominika Graca / SP Pielgrzymowice
2. Edyta Janosz / SP nr 1 Pawłowice
3. Zuzanna Król / SP nr 1 Pawłowice

Kategoria C (kl. ponadgimnazjalne)
1. Tomasz Nogły / I LO Pszczyna
2. Piotr Lenkowiec / ZS Nr 6 Jastrzębie -Zdrój
3. Patryk Machoczek I LO Żory


Laureatów startujących w kategoriach A i B przygotowali nauczyciele: Joanna Krosny, Klaudia Lasek i Jarosław Kolekta.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.