pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 10 stycznia 2018
  • 29 stycznia 2018
  • wyświetleń: 4869

[WIDEO] Dzieci dzieciom w karnawałowym nastroju w "13"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Dziewiętnasty już koncert z cyklu "Dzieci dzieciom" poświęcony został muzyce i tańcom. W środę, 22 stycznia o godzinie 17.00 rozpoczęliśmy kolejne spotkanie z wierszami i piosenkami dla dzieci. Tradycyjnie zapraszamy na nasze spotkania dzieci przedszkolne i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej.W repertuarze tego koncertu znalazły się wiersze i piosenki tematycznie związane z karnawałem. Były więc teksty o tańczeniu, śpiewaniu i muzyce. Dla naszych najmłodszych gości przygotowaliśmy jak zawsze zdrowe przekąski. Tym razem również, tak jak w poprzednim miesiącu, młodzi widzowie przybyli w towarzystwie rodziców, dziadków i innych krewnych, więc na sali przeważały osoby dorosłe, niemniej jedna zabawa była przednia. Przyczynili się do tego przede wszystkim wykonawcy, którzy bardzo się starali, aby ich występy były jak najlepsze.

Dzieci dzieciom w karnawałowym nastroju w "13" - 24.01.2018 · fot. Dominika Pałyz


Czas przedstawić tych młodych artystów:
  • Alicja Gazda -jedna z najmłodszych uczestniczek koncertu, jej debiut sceniczny w "13" wypadł wspaniale. Zaprezentowała wiersz o muzyce oraz wraz ze starszą siostrą Hanią zaśpiewała piosenkę "Świat muzyką malowany".
  • Zuzia i Ola Zborowskie - od dłuższego czasu aktywnie uczestniczą w koncertach dla dzieci, recytują wiersze, śpiewają piosenki, najczęściej robią to w duecie. Tym razem każda z nich wygłosiła po jednym wierszu, wspólnie zaprezentowały "Tańcowała igła z nitką" oraz piosenkę "Poleczka".
  • Hania Gazda - starsza siostra Ali, występuje pod "13" od dłuższego czasu, dołączyła do zespołu po tym, jak po jednym z koncertów weszła na scenę i zaśpiewała piosenkę, czym urzekła wszystkich. Na ten koncert przygotowała dwie piosenki ("Tabliczka muzyczka" i "Świat muzyką malowany" oraz wiersz o tańczeniu.
  • Dobrusia Kutarba - dołączyła do zespołu niedawno, ale okazała się bardzo zdolną wokalistką i recytatorką. Znakomicie interpretuje przygotowane przez siebie piosenki i wiersze. Tym razem wykonała brawurowo "Drzwi do kariery" i "Owocowy karnawał".
  • Oliwka Rozmus - śpiewa w "13" od początku realizowania cyklu "Dzieci dzieciom", wykonuje przeróżne wiersze i piosenki, zawsze z taki samym zaangażowaniem. Na środowym koncercie pięknie zaśpiewała "Śpiewam i tańczę" oraz "Świat to muzyka". Recytowała też wiersz o muzyce.
  • Michał Szczypka - jedyny jak na razie chłopak w zespole, który nie boi się wyzwań wokalnych. Wykonał piosenkę "Zakazany owoc" i "Swing na lewą nogę" oraz piękny wiersz o roli muzyki w życiu.


Dzieci dzieciom w karnawałowym nastroju w "13" - 24.01.2018
Dzieci dzieciom w karnawałowym nastroju w "13" - 24.01.2018 · fot. Dominika Pałyz


Mamy nadzieję, że naszym gościom program się podobał, bo wyrazili chęć udziału w następnym koncercie. Tym razem nie było chętnych na zaprezentowanie swoich zdolności na scenie, ale na kolejnym spotkaniu na pewno pojawia się dzieci, które będą chciały po koncercie coś nam zaśpiewać czy wyrecytować.

Na pożegnanie każde dziecko otrzymało trochę słodyczy. Pragniemy podziękować za puszki z karmą dla psów i kotów. W najbliższych dniach zostaną przekazane do Fundacji Zwierzęca Arkadia.

Już dzisiaj zapraszamy na wiosenny koncert z cyklu "Dzieci dzieciom" - 21 marca na 17.00!

Dzieci dzieciom w karnawałowym nastroju w "13" - 24.01.2018
Dzieci dzieciom w karnawałowym nastroju w "13" - 24.01.2018 · fot. Dominika Pałyz

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj