pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 18 października 2017
  • wyświetleń: 1868

[ZDJĘCIA] 70 lat Koła Gospodyń Wiejskich z Pawłowic

W sobotę, 14 października Koło Gospodyń Wiejskich w Pawłowicach obchodziło 70 lat swojej działalności. Z tej okazji, w parafii św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach odbyła się uroczysta msza, po której jubilatki wraz z zaproszonymi gośćmi przeszły w korowodzie do strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej.

70 lat Koła Gospodyń Wiejskich z Pawłowic - 14.10.2017 · fot. Sabina Bartecka / UG Pawłowice


Koło Gospodyń Wiejskich założono w 1947 roku w ramach Kółka Rolniczego. Aktualnie koło zajmuje się organizacją zabaw i biesiad. Bierze udział w uroczystościach gminnych oraz jarmarkach wielkanocnych i bożonarodzeniowych promując lokalne wypieki i przetwory. Od 1947 roku kolejnymi przewodniczącymi były: Emilia Szpanowska, Emilia Konieczna, Aniela Jośko, Anna Karaś, Róża Zielonka, Krystyna Koniarz, Dorota Langner, a obecnie Teresa Stachurska.

Wśród gości zaproszonych na obchody jubileuszu znaleźli się m.in. wójt gminy Pawłowice - Franciszek Dziendziel, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach - Mariusz Grygier, proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach - ks. Eugeniusz Paruzel, sołtys Pawłowic - Grzegorz Cyrulik oraz przewodniczące zaprzyjaźnionych Kół Gospodyń Wiejskich.

Podczas spotkania Danuta Brandys przedstawiła historię KGW Pawłowice. Wójt Franciszek Dziendziel złożył na ręce najstarszej członkini koła Anieli Hein kwiaty oraz list gratulacyjny z najlepszymi życzeniami dla wszystkich pań z KGW Pawłowice. Natomiast na ręce przewodniczącej Teresy Stachurskiej kwiaty i gratulacje złożył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Mariusz Grygier, sołtys Pawłowic - Grzegorz Cyrulik oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Jarząbkowic, Golasowic i Pielgrzymowic.

W trakcie świętowania wystąpił zespół Talizman, a później do wspólnej zabawy zachęcał zespół Duo Vocal.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.