pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 października 2017
  • 12 października 2017
  • wyświetleń: 1462

Węgry w Pszczyńskim Klubie Filmowym w czwartek

Za nami:

W czwartek, 12 października w Pszczyńskim Klubie Filmowym odwiedzimy Węgry.

Na początku października, w cyklu "na pamiątkę", zajęliśmy się twórczością Jerzego Kawalerowicza. W tym roku mija dziesięć lat od śmierci reżysera "Matki Joanny od Aniołów", "Faraona", "Gry", "Śmierci prezydenta" czy "Austerii". W nocnym pociągu na Hel mogliśmy spotkać Leona Niemczyka, Lucynę Winnicką, Zbigniewa Cybulskiego, Teresę Szmigielównę, Aleksandra Sewruka, Helenę Dąbrowską i Ignacego Machowskiego. Po raz kolejny podziwialiśmy efekty pracy operatora Jana Laskowskiego oraz kompozytora Andrzeja Trzaskowskiego. Oczywiście wrócimy do wybitnych postaci polskiej kultury.

12 października o godzinie 18.00, w cyklu "kinematografie świata", prezentacja "Białego boga" aktora, scenarzysty, reżysera filmowego i teatralnego Kornéla Mundruczó, który zadedykował ten film Miklósowi Jancsó, jednemu z mistrzów kina węgierskiego. Zdjęcia: Marcell Rév. W tym tygodniu zaakcentujemy Rok Kultury Węgierskiej w Polsce, ul. Bednarska 13, przy Pszczyńskim Centrum Kultury.

Wstęp wolny.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.