pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 października 2017
  • wyświetleń: 1727

Rozśpiewani seniorzy z Pszczyny na Spotkaniach Artystycznych

W sobotę 7 października odbyły się IV Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów. Impreza ta gromadzi co roku seniorów, którzy udzielają się w grupach artystycznych i prezentują w Oświęcimskim Centrum Kultury swoje osiągnięcia. Odbywa się to w pięciu kategoriach: małe formy teatralne, kabarety, chóry, zespoły wokalne i taniec.

IV Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów - 07.10.2017 · fot. ock.org.pl, UTW Pszczyna


Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentowały dwa zespoły: chór "Canto Grazioso" pod dyrekcją pani Jadwigi Masny oraz zespół wokalny "Trzynastka" kierowany przez Renatę Zborowską.

Miło nam poinformować, że oba zespoły odniosły sukces w tym przeglądzie. Chór zdobył I miejsce w swoje kategorii, a zespół uzyskał jedno z trzech wyróżnień. Chórzystki wykonały piosenki: "Jest cudnie" oraz "My Bonny", a akompaniowała im pani Iwona Łapeta. Zespół "Trzynastka" zaśpiewał: "Dziękczynienie"( z repertuaru SDM), "Piękne jest królestwo nasze" Marka Grechuty oraz "Nalej mi wina" (Agnieszki Osieckiej i Włodzimierza Korcza).

Więcej informacji na temat samej imprezy znaleźć można na stronie nternetowej:
www.ock.org.pl/IV-Oswiecimskie-Spotkania-Artystyczne-Seniorow-2017-4004.html

Bawiliśmy się świetnie przez całą sobotę, bo przesłuchania zaczęły się o 9.00 a ogłoszenie wyników nastąpiło po 19.00. Ale warto było, bo z zainteresowaniem obejrzeliśmy dorobek prawie dwudziestu Uniwersytetów Trzeciego Wieku z różnych regionów Polski. Przez scenę przewinęło się niemal 400 uczestników, którzy śpiewali, tańczyli, prezentowali świetne scenki teatralne i kabaretowe. Było miło i wesoło, a my jesteśmy dumni, że profesjonalne jury po raz kolejny już (chór po raz trzeci, zespół drugi raz) doceniło naszą pracę i umiejętności wyróżniając nas spośród wielu innych znakomitych zespołów.

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.