pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 października 2017
  • wyświetleń: 1221

[ZDJĘCIA] Folkowianie z wyróżnieniem w Polanicy Zdroju

Zespół integracyjno folklorystyczny Folkowianie, miał zaszczyt wziąć udział w 18. Międzynarodowym Festiwalu Spółdzielczych Zespołów Artystycznych Tęcza Polska w Polanicy Zdroju.

Folkowianie z wyróżnieniem w Polanicy Zdroju - 29.09.2017 · fot. Folkowianie


Niemalże cały rok przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Ćwiczyliśmy wybrany repertuar, ulepszaliśmy stroje a przede wszystkim oszczędzaliśmy i zbieraliśmy potrzebne pieniądze w ramach zbiórki publicznej. Udało się i z wypiekami na twarzy 29 września, stanęliśmy na polanickim deptaku zalanym słońcem i kolorami jesieni. Piękna ta Polanica ! Większość uczestników pierwszy raz miała okazję być w tym niebywałym kurorcie. 30 września, w sobotę wielki dzień - nasz występ. Występowaliśmy jako pierwsi. Skupieni wyszliśmy na scenę Teatru Zdrojowego i do boju. Wszyscy uczestnicy spisali się na medal. Dzień później wielki finał - głoszenie wyników. Siedzieliśmy jak na szpilkach. Prowadzący wyczytywał po kolei wyróżnione zespoły i udało się, my również dostaliśmy wyróżnienie Burmistrza Polanicy Zdroju. Radości nie było końca.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy godnie reprezentować naszą pszczyńską ziemię. Daliśmy z siebie wszystko i cieszymy się, ze zostało to zauważone przez jury. Mieliśmy również niebywałą okazję porozmawiać i uwiecznić nasze spotkanie zdjęciem z przewodniczącym jury, Panem Dariuszem Jakubowskim, znanym aktorem grającym rolę lekarza Wójcika w serialu: "Na dobre i na złe".

Szczęśliwy autokar jechał do domu, a za nim było słychać zdrowaśki - wypowiadane w podzięce, śpiew i śmiech.

Bernadeta Jonkisz / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.