pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 2 października 2017
  • 29 października 2017
  • wyświetleń: 2294

Spektakl "Kopidoł" w ramach 8. Suszeckiej Jesieni Kulturalnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Za nami:

"Kopidoł" Teatru Naumiony z Ornontowic jest spektaklem wzruszającym, momentami zabawnym, w którym zagląda się z ciekawością i lękiem pod podszewkę codzienności, aby dotknąć granicy życia i śmierci, symbolicznie i niezwykle teatralnie.

Historia kopidoła (grabarza) i jego rodziny osadzona w latach 50. XX wieku na terenie wioski na Górnym Śląsku. Tragikomiczna opowieść o losach wielopokoleniowej rodziny, w której codzienność zakłóca śmierć seniora rodu. W przedstawieniu wykorzystano obrzędy pogrzebowe, które jeszcze do niedawna kultywowano na Śląsku, a także stare pieśni pogrzebowe śpiewane w domach. Całość zagrana w gwarze śląskiej. Pomimo bardzo poważnej tematyki spektakl utrzymany jest w konwencji tragikomedii, gdzie dość zabawne perypetie rodzinne przeplatają się ze śląską obrzędowością.

Spektakl odbędzie się 29 października o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Bilety w cenie 20 zł są dostępne w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Można dokonać telefonicznej lub mailowej rezerwacji biletów na okres 7 dni. W tym czasie należy uregulować płatność przelewem bądź w kasie GOKu.

Biuro Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-19.30. Kontakt: e-mail: kasia@kulturasuszec.pl, telefon: (32) 212-44-91. Zachęcamy również do odwiedzenia strony www.kulturasuszec.pl lub Facebooka.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj